Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Na komisariatach policji kolejki kierowców do alkomatów

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Na komisariatach policji kolejki kierowców do alkomatów Komenda Główna Policji poleciła, by funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierowców, którzy przyjdą na komisariat i sami o to poproszą. Sprawdziliśmy, jak wygląda to w praktyce.

Wcześniej nie było żadnych wytycznych dla policjantów w tej kwestii. Teraz możemy poddać się badaniu alkomatem na dowolnym komisariacie,  gdy mamy wątpliwości, czy nasz stan pozwala na prowadzenie pojazdu. Badania są bezpłatne. Wystarczy wylegitymować się dowodem osobistym. Nasi reporterzy odwiedzili komisariaty w województwie kujawsko-pomorskim.

Zobacz też: Policjanci muszą badać alkomatem wszystkich chętnych kierowców

Najmniejszych problemów ze sprawdzeniem swojego stanu trzeźwości nie mieli nasi reporterzy w Chojnicach oraz Żninie. Tam wizyta w komisariatach trwała kilka minut.

Z sympatyczną i sprawną obsługą spotkał się również nasz dziennikarz na Komendzie Miejskiej we Włocławku. Na badanie alkomatem przyszło mu poczekać niecałe pięć minut.

- Najwięcej takich zgłoszeń mamy w dniach popularnych imienin oraz okolicach wypłat zasiłków - opowiadał komisarz Piotr Janicki.

Z niedoborem ustników borykała się natomiast Komenda Miejska w Grudziądzu. By zbadać naszego dziennikarza policjanci wykorzystali ostatnią dostępną sztukę.

Czy brak plastikowych nakładek oznacza, że policjanci nie zbadają już nikogo, kto przyjdzie na komendę?
- Ustniki się skończyły, a magazynier, który je wydaje ma dziś wolne - odpowiada funkcjonariusz. - Niestety. Za dużo grudziądzanie piją w weekend.

- Nasi funkcjonariusze wykonują  badania alkomatem w miarę możliwości. Jeżeli policjanci w danym momencie będą zajęci ważniejszymi zadaniami, to mogą polecić danej osobie, by poczekała lub zgłosiła się do innego komisariatu. - tłumaczy nadkom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
Z taką właśnie sytuacją spotkał się nasz reporter na Komisariacie Bydgoszcz-Śródmieście w niedzielne popołudnie.
- Badanie nie będzie możliwe co najmniej do wieczora. Policjanci są teraz zajęci, bo mamy bardzo dużo zatrzymanych. - oznajmiła oficer dyżurna.
 
Piotr Wiśniewski

Na komisariatach policji kolejki kierowców do alkomatów
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Na komisariatach policji kolejki kierowców do alkomatów

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości