Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Na nowe auta trzeba czekać nawet kilka miesięcy

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Na nowe auta trzeba czekać nawet kilka miesięcy Od 1 stycznia tego roku ograniczono prawo do odliczania pełnej kwoty VAT od zakupu lub leasingu aut z kratką, ale ruch w salonach samochodowych ciągle jest duży. Na niektóre modele trzeba czekać nawet do końca maja!

W zeszłym roku sprzedaż nowych aut wzrosła – w stosunku do 2009 r. – o ponad 4 proc. W Polsce kupiono dokładnie 333 492 samochody osobowe.

Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się obawy, że z powodu zmian w naliczaniu podatku VAT sprzedaż nowych aut drastycznie spadnie. Na razie te zapowiedzi się nie sprawdziły.

– Aktualne wyniki są dobre i jak na razie na sprzedaż nie narzekamy. Zbieramy na bieżąco zamówienia od klientów. W ostatnim czasie widzimy duże zainteresowanie Skodą Octavią Tour II. Czas oczekiwania na dostawę nowego auta to około 4-6 tygodni – podkreśla Mariusz Chrzanowski, kierownik sprzedaży POL-MOT, dealera marki Skoda w Kielcach.

Bardzo dużą popularnością wśród klientów cieszy się także rumuńska Dacia, która należy do francuskiego koncernu Renault. Samochody tej marki sprzedają się dobrze nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach Europy.

- Dlatego na niektóre modele trzeba będzie czekać nawet do końca maja. Fabryki pracują na trzy zmiany – twierdzi Roman Banasik, sprzedawca aut z kieleckiego salonu Tandem, przedstawiciela marek Renault i Dacia. – Dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza Duster, ale klienci pytają też o Dacię Sandero i Logan – dodaje Banasik.

Inni kieleckie salony sprzedają jeszcze samochody z rocznika 2010, które oferowane są zazwyczaj w atrakcyjnych cenach i z ciekawymi warunkami kredytowania. Nie do wszystkich dealerów dotarły już auta wyprodukowane w tym roku.

Karol Biela

Na nowe auta trzeba czekać nawet kilka miesięcy
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Na nowe auta trzeba czekać nawet kilka miesięcy

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości