Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Na nowy samochód trzeba wyłożyć co najmniej 30 tysięcy złotych. Ale chętnych w Grudziądzu nie brakuje

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Na nowy samochód trzeba wyłożyć co najmniej 30 tysięcy złotych. Ale chętnych w Grudziądzu nie brakuje - Najpierw miałam matiza, potem citroena. Teraz jeżdżę fiatem. Wszystkie pochodziły z salonu. Kota w worku nie kupuję - przekonuje pani Alicja. To pewnie pani bogata?

- Ależ skąd. Oboje z mężem pracujemy, ale kokosów nie zarabiamy - odpowiada kobieta.

Ale na auto z salonu stać?  - Po prostu kupujemy samochód, jeździmy nim kilka lat i sprzedajemy. Dokładamy trochę i idziemy do dilera po nowy. Ot, takie przyzwyczajenie - wyjaśnia. Ale nie o samo przyzwyczajenie tutaj chodzi. Liczy się również pewność, że auto nie rozkraczy się nam po kilku miesiącach. - Kota w worku nie kupuję - dodaje grudziądzanka.

I to nie tylko ona. Rocznie auto spod igły nabywa ponad 300 mieszkańców tego miasta. Ta liczba od kilku lat utrzymuje się na stałym poziomie. Podobnie jest w ziemskim powiecie grudziądzkim. - Jeśli auto zepsuje mi się w okresie gwarancji, to na czas naprawy dostanę zastępcze. A w komisie to różnie bywa - tłumaczy pan Sebastian spod Grudziądza. 

- Sprzedaż ani gwałtownie nie spada, ani też nie rośnie - potwierdzają pracownicy salonów samochodowych.  Wojciech Wiśniewski, kierownik ds. analiz i rozliczeń w firmie „BS-Auto”: - Pod tym szyldem prowadzimy salon marki Skoda od 2010 roku. W tym okresie nastąpił minimalny spadek poziomu sprzedaży.   Jak tłumaczy, wśród klientów przeważają osoby prywatne. W różnym wieku.

Zarówno z samego Grudziądza jak i okolic. - Rocznie sprzedajemy kilkadziesiąt samochodów - dodaje Wojciech Wiśniewski. Najlepiej, bez zmian, schodzą fabie i octavie. Za te pierwsze auto (rocznik 2012) trzeba zapłacić minimum ok. 35 tys. zł. Za drugie o około 20 tysięcy złotych więcej.  O popularności tego modelu opla zapewnia Bartosz Krausewicz, pracownik  salonu Dekarczyk. - Dużą popularnością cieszy się też opel astra. Schodzą przede wszystkim samochody typu hatchback - tłumaczy Krausewicz. 
 
Przemysław Decker
przemyslaw.decker@pomorska.pl
 tel. 56 45 11 928

Na nowy samochód trzeba wyłożyć co najmniej 30 tysięcy złotych. Ale chętnych w Grudziądzu nie brakuje
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Na nowy samochód trzeba wyłożyć co najmniej 30 tysięcy złotych. Ale chętnych w Grudziądzu nie brakuje

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości