Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Na stacjach ceny paliwa bez zmian, w hurcie znowu podwyżki

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Na stacjach ceny paliwa bez zmian, w hurcie znowu podwyżki Tankujemy nadal rekordowo drogo, a prognozy na najbliższe dni, niestety, nie są optymistyczne.

Ostatni raz tak spokojnie było na przełomie października i listopada. Litr Eurosuper 95 kosztuje średnio 5,42 zł, oleju napędowego – 5,56 zł a autogazu 2,84 zł.

Niestety po tym jak ceny hurtowe w rafineriach w połowie minionego tygodnia zbliżyły się ponownie do szczytu z połowy listopada, dalsza stabilizacja cen na stacjach stanęła pod znakiem zapytania.

– Zmian cen przy dystrybutorze uda się uniknąć wówczas kiedy kontynuowane będą obniżki cen hurtowych z piątku – informuje Urszula Cieślak z BM Reflex, firmy monitorującej rynek paliw. – Umocnienie złotego wobec dolara po interwencji 6 największych banków centralnych umożliwiło piątkową korektę cen w dół i podczas minionego weekendu. Możemy się też spodziewać kontynuacji na początku tego tygodnia. W świetle tych zmian tj. spadku cen hurtowych skłonność do podwyżek w detalu powinna być ograniczona.

– Jednocześnie prognozowane obniżki cen w hurcie są na tyle niskie, że nie przełożą się także na obniżki cen na stacjach – zastrzega ekspertka. Za Eurosuper 95 będziemy płacić od 5,32 do 5,50 zł, za olej napędowy od 5,45 do 5,65 zł/l, a za litr autogazu od 2,71 do 2,96 zł. Chociaż od piątku ceny paliw w rafineriach spadały, to w skali całego tygodnia notowaliśmy wzrost cen.

– W tym tygodniu rynek będzie pozostawał bardzo nerwowy – przewiduje Cieślak. – Po pierwsze ze względu na dalsze rozstrzygnięcia dotyczące strefy euro i kolejny szczyt przywódców krajów EU, po drugie – ze względu na wzrost napięcia geopolitycznego na Bliskim Wschodzie, a to od tego będzie uzależniony kierunek zmian cen w krajowych rafineriach.

Zachodniopomorskie.
Średnie ceny 1 l paliwa
- 5,44
- 5,66
- 5,59
- 2,85
Źródło: BM Reflex

Na stacjach ceny paliwa bez zmian, w hurcie znowu podwyżki
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Na stacjach ceny paliwa bez zmian, w hurcie znowu podwyżki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości