Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Na torze Le Mans

Data publikacji: Autor: mr

... odbyły się pierwsze zawody motocyklowego serialu Master of Endurance z udziałem trzech polskich teamów.

Na torze Le Mans odbyły się pierwsze zawody motocyklowego serialu Master of Endurance z udziałem trzech polskich teamów.

Zespoły składają się z trzech zawodników, którzy dysponując jednym motocyklem, zamieniając się co około godzinę walczą na torze przez równą dobę. Podczas startu motocykle ustawione są wzdłuż toru, według kolejności czasów uzyskanych na treningach, a zawodnicy stoją z drugiej strony toru. Na znak sędziego kierowcy dobiegają do motocykla, uruchamiają go i startują. Od początku są więc różnice, które w całości wyścigu nie mają jednak dużego znaczenia.

Najlepszy wynik spośród polskich teamów uzyskał zespół POLand POSITION jadący suzuki GSX-R1000 w klasie Stocksport w składzie Paweł Szkopek, Adam Badziak i Tomek Kędzior. Zajęli oni drugie miejsce w klasie oraz 14 w klasyfikacji generalnej wyścigu (pokonując 3314,8 km i 770 okrążeń toru). Jest to znakomity rezultat tym bardziej, że zespół borykał się z kłopotami technicznymi. Nie licząc przerw na tankowanie, zmianę opon i wymianę kierowców, konieczna była m in. wymiana urwanej dźwigni zmiany biegów i naprawa świateł. Zespół, który ukończył wyścig bezpośrednio przed Polakami miał zaledwie... 13 sekund przewagi. Drugi z polskich zespołów Castrol Yamaha Poland (Dubelski, Nyga, Pawelec) ukończył wyścig na 27 miejscu w klasyfikacji generalnej (742 okrążenia). Honda Motopol Racing Team znalazł się wśród trzynastu zespołów z 54, które przystąpiły do zawodów.

Kolejny wyścig Master of Endurance, w którym również wezmą udział polskie zespoły odbędzie się 6 lipca na belgijskim torze Spa Francorchamps.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości