Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Na zamówienie?

Data publikacji: Autor: KMK - Gazeta Poznańska

W piątek, gdy większość Polaków oglądała pogrzeb Jana Pawła II, nieznani sprawcy zorganizowali skok na salon samochodowy w podpoznańskim Wysogotowie. Ukradli - najprawdopodobniej na zamówienie - dwa nietypowe pojazdy terenowe.  

 

- To był dla nas szok - mówi Jan Dolata, dyrektor firmy Tarmot. - Skradziono nam dwa unikatowe samochody i to z wnętrza naszego salonu. Mieliśmy pokazać je na targach w Poznaniu i Krakowie.

 

Przestępcy mieli dobrą orientację w terenie. Nie wyjechali z firmy skradzionymi autami przez bramę główną. Przecięli siatkę w ogrodzeniu, a następnie staranowali je, najprawdopodobniej Honkerem (był wyposażony w taran). Przez pole dotarli do najbliższej drogi. Tam trop się urywa. Łupem złodziei padł jedyny w Polsce grafitowy Honker pikap z podwyższoną zabudową, wyłożoną aluminiową blachą częścią ładunkową i wyciągarką. Drugi, skradziony pojazd to Qzaltin Gold - jeden z dwóch w kraju, produkowany w Chinach i Turcji na licencji Toyoty - czterodrzwiowy pikap.

 

Policjanci przypuszczają, że kradzieży dokonano na zamówienie, być może zagraniczne. Tak nietypowych aut nie da się bowiem łatwo zalegalizować w Polsce. Podjęte bezpośrednio po zgłoszeniu kradzieży poszukiwania nie przyniosły jak dotąd rezultatu. Policjanci zabezpieczyli jednak wiele śladów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości