Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Na żółto i niebiesko

Data publikacji: Autor: Izabela Heidrich - Dziennik Bałtycki

Fot. źródło: UM Sopot: Tak miałyby wyglądać nowe tablice informacyjne.

Żółto-niebieskie tablice, tzw. witacze, oznakowania miejsc specjalnych, a nawet flagi z nowym logiem miasta pojawią się na ulicach Sopotu. Kiedy? O tym zdecydują radni.

 

Władze kurortu przygotowują się do częściowej zmiany wizerunku miasta. Sopot ma być przede wszystkim lepiej oznakowany. Wszystko po to, aby turyści mogli się sprawnie poruszać po mieście i bez problemów docierać w miejsca ciekawe i dotąd mało uczęszczane.Fot. źródło: UM Sopot: Tak miałyby wyglądać nowe tablice informacyjne.

- Opracowujemy Strategię Marketingu Turystycznego dla Miasta Sopotu, częścią której jest właśnie System Identyfikacji Miejskiej - mówi Katarzyna Kucz-Chmielecka, naczelnik Biura Informacji i Promocji Urzędu Miasta Sopotu. - Na razie jednak wprowadzenie systemu jest na etapie planów.

 

Witacze pojawią się na głównych widokowych ciągach pieszych. Będą pełnić rolę tablic informujących, jak dotrzeć do charakterystycznych punktów w mieście. Oznakowania będą informować o konkretnych atrakcjach kurortu. Taka tablica mogłaby pojawić się np. przy grodzisku. Wszystkie opisy miejsc specjalnych mają być wykonane w dwóch językach: polskim i angielskim oraz utrzymane w kolorystyce żółto-niebieskiej. Dopełnieniem nowych oznakowań byłyby flagi z logiem Sopotu, które informowałyby także o planowanych czy trwających imprezach.

 

Kiedy nowe oznakowania pojawią się na ulicach, na razie nie wiadomo. W tej chwili strategia trafiła do rąk radnych i po zaakceptowaniu przez komisje Rady Miasta trafi na sesję.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości