Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nagroda dla Boscha

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Bosch

Optyczny system pomiaru geometrii zawieszenia oraz uniwersalna sonda lambda firmy Bosch zostały wyróżnione w konkursie „Automotechnika Innovation Award”.Fot. Bosch

 

System pomiaru geometrii zawieszenia zaprojektowany przy współpracy Boscha z BMW nagrodzono w kategorii „Urządzenia do warsztatów samochodowych”. Pozwala on na wykonanie badania pojazdu na podnośniku lub w trakcie jazdy. Oparty na Fot. Bosch technice trójwymiarowej mierzy jednocześnie geometrię zawieszenia, pochylenie i rozstaw kół.

 

Uniwersalną sondę lambda wyróżniono w kategorii „Części i komponenty samochodowe”. Przypomnijmy, że sonda lambda to tzw. czujnik tlenu znajdujący się w każdym samochodzie z katalizatorem. Zużyta lub uszkodzona sonda lambda w zasadzie uniemożliwia normalną jazdę. Zdaniem Boscha, jeżeli przewody oraz oryginalna wtyczka zużytej sondy są w należytym stanie, można podłączyć do nich uniwersalną sondę lambda.

 

Nagrody „Automechanika Innovation Award” przyznano po raz piąty. Jury składające się z naukowców, dziennikarzy prasy branżowej i przedstawicieli stowarzyszeń oceniało produkty z 12 krajów według kryteriów takich jak stopień innowacyjności, korzyści dla użytkownika, jakość i ekologia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości