Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nagroda dla Mercedesa

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Mercedes-Benz: Vito zajął pierwsze miejsce w kategorii pojazdów o masie do 3,5 t.

Modele Vito i Sprinter produkowane przez Mercedesa zostały uznane w Niemczech za najlepsze auta użytkowe. W rywalizacji o ten zaszczytny tytuł pokonały 18 przeciwników.

 Fot. Mercedes-Benz: Vito zaj±³ pierwsze miejsce w kategorii pojazdów o masie do 3,5 t.

Vito zajął pierwsze miejsce w kategorii pojazdów o masie do 3,5 t. Sprinter był nie do pokonania wśród samochodów o masie przekraczającej 3,5 t.

 

Auta oceniało 19 ekspertów. Brali oni pod uwagę m.in. ergonomię wnętrza, łatwość załadunku i wygląd pojazdu. Fot. Mercedes-Benz: Sprinter by³ nie do pokonania w¶ród samochodów o masie przekraczaj±cej 3,5 t. Oceniano także pracę układu jezdnego i jednostek napędowych oraz bezpieczeństwo zapewniane pasażerom i innym uczestnikom ruchu. Vito i Sprinter otrzymały najwyższe noty jury.

 

Zwycięstwo w przypadku Vito jest tym cenniejsze, że brał on udział w podobnym teście po raz pierwszy. Auto jest bowiem stosunkowo nowe i nie miało do tej pory szansy zmierzenia się z rywalami w poważnym konkursie.

 

Nagroda dla najlepszego auta użytkowego przyznawana jest przez Dom Wydawniczy  Holzmann we współpracy z Federalnym Ministerstwem Transportu.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • dMobilek

    świetne auto.Polecam

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości