Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Nagroda dla Saaba

Data publikacji: Autor: PRO

Model Saab 9-3 SportSedan jako pierwszy spełnia nowe szwedzkie standardy zabezpieczeń, zmniejszające ryzyko kradzieży auta, jak również elementów jego wyposażenia!

Model Saab 9-3 SportSedan jako pierwszy spełnia nowe szwedzkie standardy zabezpieczeń, zmniejszające ryzyko kradzieży auta, jak również elementów jego wyposażenia.

Przyznany przez organizację Swedish Theft Protection Association uhonorowała starania konstruktorów modelu 9-3 SportSedan w kwestii zabezpieczeń przed kradzieżą. Stworzona przez inżynierów Saaba koncepcja utrudnia znacznie pracę złodziejom, a nawet czyni ją bezsensowną. Elementy wyposażenia - radio, komputer pokładowy, itp. przypisane i kojarzone są z konkretnym modelem i nie będą działały w żadnym innym aucie tej firmy. Jedynym wyjściem jest usunięcie fabrycznych kodów w autoryzowanych stacjach obsługi Saaba. Zabezpieczenia elektroniczne powodują, że elementy wyposażenia nowego modelu 9-3 SportSedan stają się także bezużyteczne na rynku wtórnym, chyba że hakerzy złamią zasady kodowania i zmienią kody dostępu. Temu przeciwdziała natomiast ścisła współpraca firmy ze szwedzką policją i europejską organizacją policyjną Europol, ale uwaga złodzieje też nie śpią.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości