Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nagroda za odnalezione pojazdy

Data publikacji: Autor: (bs)

Możesz dostać nagrodę, jeśli pomożesz detektywowi odnaleźć pojazdy.

 

W nocy z poniedziałku na wtorek w miejscowości Witkowo koło Gniezna ekipa dowodzona przez detektywa Krzysztofa Rutkowskiegog zatrzymała 44-letniego Stefana Sz. – jednego z najbogatszych wielkopolskich Cyganów. Kierował on cygańską mafią samochodową. Teraz poseł i detektyw w jednej osobie szuka ukradzionych przez szajkę pojazdów.

 

– Wszystko zaczęło się w chwili, gdy biznesmen, właściciel firmy transportowej, zwrócił się do mnie o pomoc. Z jego bazy maszynowej w nocy z 13 na 14 lutego 2005 roku skradziono dwa samochody ciężarowe marki SCANIA wraz z cemento-naczepą. Po kradzieży ten człowiek otrzymał telefon od przestępców – zażądano 60 tysięcy złotych za „wykupienie” dowodów rejestracyjnych samochodów, które byłyby podstawą do otrzymania odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej – wyjaśnia Krzysztof Rutkowski.

 

Od tego momentu pracownicy Biura „Rutkowski” przystąpili do akcji. Zatrzymali wyposażonych w broń złodziei na próbie przyjęcia 33 tysięcy złotych. W akcji brał udział naczelnik i funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Gnieźnie.


Teraz Biuro „Rutkowski oraz policja apelują o pomoc w odnalezieniu skradzionych pojazdów. Jedno auto to SCANIA, model 124 L, rok produkcji 1999, kolor czerwony, na części górnej pojazdu widoczny jest napis „DEN GREVEN” w kolorze srebrnym. Drugie auto to SCANIA model 124 G, rok produkcji 1997, kolor biały, wraz z cemento-naczepą SPITZER (typ. beczki) w kolorze srebrnym niklowanym.

 

Osoba, która wskaże miejsce ukrycia samochodów, otrzyma nagrodę od detektywa Krzysztofa Rutkowskiego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości