Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Raporty

Najcenniejsze marki motoryzacyjne. Ranking Brand Finance

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Toyota Marka Toyota osiągnęła w tegorocznej edycji rankingu Automotive Industry 2021 firmy konsultingowej Brand Finance wartość 59,479 mld USD, o 1,4 mld USD większą niż w roku 2020. To daje jej nie tylko pierwsze miejsce w branży motoryzacyjnej, ale także 12. na świecie.

W trudnym 2020 roku naznaczonym pandemią Toyota utrzymała dobry poziom sprzedaży na tle rynku, a w trzecim kwartale 2020 roku jej sprzedaż wzrosła w Japonii, Europie i Ameryce Północnej. Toyota zakończyła rok 2020 jako najpopularniejsza marka na świecie, z globalną sprzedażą 6,52 mln aut i 8,5-procentowym udziałem w rynku. Marka odnotowała także bardzo dobre wyniki w Chinach – jej sprzedaż wzrosła tam o ponad 10%, a jej ekologiczne technologie zyskały uznanie chińskiego rządu oraz klientów. Toyota zapowiedziała niedawno debiut globalnego elektrycznego SUV-a, pierwszego z planowanych sześciu modeli opartych na nowej platformie e-TNGA.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

„Toyota osiąga ponadprzeciętne wyniki w trudnych warunkach, przyczyniając się do stabilizacji japońskiej branży motoryzacyjnej w czasie pandemii. Marka jest obecna na rynku od 75 lat, ewoluując od małej lokalnej firmy, założonej przez producenta automatycznego krosna, do globalnego lidera branży motoryzacyjnej i jednej z najbardziej cenionych i szanowanych marek na świecie, która swoją pozycję opiera na zaufaniu i niezawodności. Pierwsze miejsce w rankingu Brand Finance to nie przypadek. Wysokiej jakości architektura TNGA, ciągła kreatywność oraz innowacyjność stanowią fundament rozwoju Toyoty” – powiedział Alex Haigh, dyrektor ds. oceny wartości w Brand Finance.

 Fot. materiały prasowe

Tuż za Toyotą uplasował się Mercedes z niewielką stratą do pierwszej Toyoty. Większą stratę do lidera zanotował już trzeci w zestawieniu Volkswagen. W czołówce widać dominację niemieckich marek.

Warto odnotować, że na szóstym miejscu uplasowała się Tesla, która produkuje auta elektryczne.

Zobacz także: Nowa Toyota Mirai. Auto na wodór oczyści powietrze podczas jazdy!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Madzon (gość)

    Odpowiedź może być tylko jedna, japońskie dość długo są na podium, chociaż konkurencja depcze po piętach

  • Chodowiak (gość)

    Wiedziałem, że toyota. Jeszcze prędko nikt jej nie przeskoczy. te hybrydy zrobiły chyba największa robotę

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości