Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Raporty

Najcenniejsze marki motoryzacyjne. Zobacz ranking Interbrand

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Już po raz 16. Toyota zajęła pierwsze miejsce w branży motoryzacyjnej w rankingu wartości marek Best Global Brands 2019 firmy Interbrand. Jej wartość w ciągu roku wzrosła o 5 proc. do 56,2 mld dolarów. W ogólnym zestawieniu najcenniejszych marek wszystkich branż Toyota zajmuje 7. miejsce, podobnie jak rok wcześniej.

Jak podkreślają eksperci Interbrand, Toyota opiera swoją pozycję na bogatej i zróżnicowanej gamie samochodów oferowanych na całym świecie. Marka podejmuje wysiłek w kierunku rozwoju niskoemisyjnej motoryzacji, przyczyniając się do stopniowego odejścia społeczeństwa od emisji węgla.

„Toyota jest liderem niskoemisyjnych technologii, zarówno pod względem ich zaawansowania, jak i popularyzacji. Ponad 14 milionów hybryd naszej produkcji pozwoliło do tej pory uniknąć emisji ponad 90 milionów ton CO2. W naszej ofercie obok hybryd mieszczą się także hybrydy plug-in oraz auta elektryczne na wodór. O sile naszej marki – obok nowych technologii – decyduje także wysoka jakość, niezawodność i trwałość naszych samochodów” – powiedział Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie?

Toyota od wielu lat należy do ścisłej czołówki najcenniejszych marek na świecie, obok takich technologicznych potentatów jak Apple, Google, Amazon czy Microsoft. Wartość marki największego producenta zelektryfikowanych samochodów przewyższa wartość Facebooka, Intela czy IBM.

Tuż za Toyotą uplasował się Mercedes-Benz, który został wyceniony na 56,2 mld dolarów, a silna pozycję ma trzecie w zestawieniu najdroższych marek motoryzacyjnych BMW. Wysokie miejsce w rankingu zajmują także inne niemieckie marki jak Volkswagen, Audi i Porsche. Warto odnotować, że na 99 pozycja znalazła się także marka Harley-Davidson - znana z produkcji kultowych motocykli.

tab1 Interbrand 2019

tab2 Interbrand 2019

Źródło: Interbrand

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości