Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Najczęstsze awarie samochodów

Data publikacji: Autor: (ip), źródło: Starter

Fot: Starter Według danych zebranych przez mechaników firmy Starter, z prawie 9 tysięcy wezwań otrzymanych między 1 czerwca a 29 sierpnia tego roku najwięcej, bo aż 23% wszystkich awarii pojazdów, dotyczyło problemów z silnikiem. Drugie miejsce zajęły kłopoty z akumulatorem - 15%, a w pierwszej trójce najczęstszych awarii znalazły się jeszcze usterki kół - 9%.


Spośród wszystkich problemów z silnikiem 77% dotyczyło jego usterek Fot: Maciek Pobocha mechanicznych, 5% stanowiły awarie turbosprężarki, 3% awarie układu smarowania, zaś 15% pomniejsze awarie.

W 98% problemy z akumulatorem polegały po prostu na jego wyładowaniu. Kiepskie nawierzchnie polskich dróg oraz potrzeba jeżdżenia samochodem po nieznanych trasach w górach i nad jeziorami, sprzyjały usterkom kół w samochodach. Częste przebicia opon (92%), a także problemy z ich mocowaniem skłaniały kierowców do korzystania z pomocy assistance.

Często drogę na urlop i z powrotem uprzykrzały Polakom także poważne usterki związane ze skrzynią biegów (np. awarie sprzęgła) albo drobne, choć irytujące kłopoty wynikające z roztargnienia, jak zatrzaśnięcie czy uszkodzenie kluczyków.

CZYTAJ TAKŻE

Jakie psują się najmniej?

Nie każdy samochód można holować


„Dzięki nabytemu w ostatnich latach doświadczeniu oraz know how ADAC –niemieckiego partnera firmy – mechanicy Starter (świadczącej usługi assistance) mogli zaradzić 51 procentom tych uszkodzeń naprawiając auta już na drodze i tym samym ratując swoim klientom zagrożone urlopy. Firma może Fot: Starter pochwalić się najwyższym odsetkiem udanych napraw na drodze wśród konkurencji w Polsce. Tylko w zeszłym roku mechanicy Startera skutecznie pomogli kierowcom 50 tys. razy” – powiedział Marek Zefirian, prezes zarządu Starter Sp. z o.o.

W sytuacji, gdy naprawa na trasie nie jest możliwa, Starter zapewnia klientom, którzy posiadają pakiet Starter Assistance holowanie bez limitu kilometrów, a w przypadku karty Assistance Comfort także samochód zastępczy na czas, gdy uszkodzone auto jest naprawiane.

Awarie zgłaszane w czasie wakacji

Silnik 23 %
Akumulator 15 %
Koła 9 %
Napęd, skrzynia biegów 8 %
Kluczki, zamki, alarm 7 %
Elektryka 6 %
Alternator / prądnica 4 %
Ogrzewanie / Chłodzenie 4 %
Układ hamulcowy 4 %
Układ paliwowy 4 %
Diesel, układ wtryskowy 3 %
Pozostałe 13 %


Weź udział w akcji serwisu
motofakty.pl : "Chcemy Taniego Paliwa" - podpisz petycję do rządu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Sławek (gość)

  do samochodu z silnikiem diesla nalałem benzyny i po przejechaniu kilku kilometrów silnik zgasł co się mogło stać czy silnik jest już do wymiany chodzi o VW Golfa

 • Lorens (gość)

  @Sławek: Powodów dlaczego twoje auto się popsuło może być mnóstwo, ja też miałem problemy ze swoim samochodem i pomogły mi preparaty firmy Forte.

 • Jacek (gość)

  Dobrze że mam dobrego mechanika, bo bym już na awaryjności A6 kilka razy przejechał. Czasem po prostu te awarie nie są naprawiane stąd później często się wraca z tą samą usterką do mechanika. Radzę więc znaleźć sobie naprawdę sprawdzonego i dobrego mechanika. Dla Trójmiasta mam polecenie - Ring.

 • safa44@wp.pl (gość)

  Witam! Posiadam Volkswagena POLO rocznik 2003 1400 Diesel. podczas jazdy samochodem raptownie mi gaśnie , po czym za chwilę normalnie odpala i jedzie aż do następnego razu i tak co jakiś czas. Wykluczam układ paliwa. Bardzo proszę o pomoc Pusia

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości