Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Najdłuższy tor kartingowy na Podkarpaciu otwarty

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Najdłuższy tor kartingowy na Podkarpaciu otwarty Na otwarciu najdłuższego toru gokartowego w Rzeszowie pojawiła się ponad setka fanów kartingu. Ci, którzy jeździli, zgodnie przyznają, że warto było czekać w długiej kolejce, bo gokarty to świetna zabawa.

Do tej pory rzeszowianie, którzy chcieli spróbować swoich sił w kartingu, jeździli na tory do Tarnowa i Lublina. Od tego weekendu mogą natomiast wybierać spośród dwóch obiektów, które otworzyły się w Rzeszowie.

Więcej zdjęc i film z toru kartingowego w Rzeszowie na mmrzeszow.pl

Najdłuższy na Podkarpaciu

Tor, który powstał przy ul. Hoffmanowej znajduje się w hali o powierzchni 2500 m kw. i ma długość 450 m. Do dyspozycji klientów jest 8 gokartów, które można rozpędzić do prędkości 60 km/h.
- Już planujemy zakup kolejnych „kartów”, tym razem z mocniejszymi silnikami – zapowiada Anna Iwanicka, menadżerka toru.

Gokarty to świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Jedynym ograniczeniem w korzystaniu z popularnych „wózków” jest wzrost.
- Przyjmujemy, że na gokartach mogą jeździć osoby powyżej ok. 135 cm wzrostu – tłumaczy Iwanicka. Nie ma granicy wiekowej, ale dzieci poniżej 16 roku życia muszą przyjść z opiekunem.

Po prawej gaz, po lewej hamulec

Kartingu nie muszą obawiać się osoby, które nie mają prawa jazdy. Gokarty są bezpieczne, a ich obsługa banalnie prosta. Na jazdę warto ubrać się sportowo i wygodnie. Zanim wsiądziesz do pojazdu obowiązkowo załóż kask.

Z parku maszyn wyjeżdżamy na znak dany chorągiewką. Pod prawą nogą gaz, pod lewą hamulec, w rękach kierownica. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę – nie szalej i sprawdź, jak gokart przyspiesza i hamuje oraz jaką ma przyczepność na zakrętach.

Podczas jazdy możesz zauważyć, że obsługa toru macha do ciebie chorągiewkami w różnych kolorach. Co to oznacza?

Żółta chorągiewka to informacja o niebezpiecznej sytuacji na torze albo indywidualne ostrzeżenie dla kierowcy. Prawdopodobnie zbyt często uderzasz w bandy i inne gokarty. Jeśli nie zmienisz stylu jazdy grozi ci „przykręcenie” mocy albo wyproszenie z toru. Niebieska chorągiewka oznacza, że zbliża się szybszy kierowca i powinieneś ustąpić mu miejsca. Na znak dany „szachownicą” jazda się kończy.

„Para” w rękach się przydaje

Jedna jazda na torze Reskart trwa 10 minut. To dużo biorąc pod uwagę wysiłek, jaki trzeba włożyć w kręcenie kierownicą.
- Parę w rękach trzeba mieć – przyznają fani kartingu. Na początek wystarczy jedna, dwie jazdy i człowiek ma już dość.

Po skończonej jeździe gokarty wracają do parku maszyn. Wyjść z pojazdu można dopiero po komunikacie od obsługi toru. Absolutnie nie wolno zatrzymywać „wózka” i z niego wysiadać na środku toru.

Tor Reskart otwarty jest od poniedziałku do piątku od 12-22, a w weekendy od 10-22. Jedna jazda kosztuje 22 zł w ciągu tygodnia i 25 pt-nd. Każde kolejne 10 minut jest tańsze.

- Klienci mogą również zarezerwować sobie gokarty na określony dzień i godzinę – mówi Anna Iwanicka. Można to zrobić telefonicznie – radzi.

Więcej zdjęc i film z toru kartingowego w Rzeszowie na mmrzeszow.pl

Tekst i zdjęcie: Katarzyna Mularz

Najdłuższy tor kartingowy na Podkarpaciu otwarty
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Najdłuższy tor kartingowy na Podkarpaciu otwarty

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości