Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Najdłuższy tunel w Polsce już otwarty

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Tunel ma długość 1,4 km. Znajdują się w nim dwie nitki po dwa pasy ruchu. Obiekt jest elementem trasy prowadzącej od gdańskiego lotniska do mostu wantowego / Karolina Misztal Kierowcy mogą już jeździć tunelem pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Budowę podziemnego przejazdu rozpoczęto w 2010 roku. Z ponadkilometrowego odcinka trasy będą mogły korzystać tylko samochody - piesi i rowerzyści nie będą mieć do niego wstępu.

Tunel ma długość 1,4 km. Znajdują się w nim dwie nitki po dwa pasy ruchu. Obiekt jest elementem trasy prowadzącej od gdańskiego lotniska do mostu wantowego / Karolina Misztal Tunel ma długość 1,4 km i znajdują się w nim dwie nitki po dwa pasy ruchu. Obiekt jest elementem trasy prowadzącej od gdańskiego lotniska do mostu wantowego. Jego zakontraktowana wartość to 885 milionów złotych brutto.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

To pierwsza tego typu przeprawa w Polsce. Tunel przebiega pod Wisłą, w swym najniższym miejscu ma głębokość blisko 35 m.

Warto dodać, że ruch w tunelu będzie nadzorowany przez całą dobę, natomiast dopuszczalna prędkość to 70 km/h.Tunel ma długość 1,4 km. Znajdują się w nim dwie nitki po dwa pasy ruchu. Obiekt jest elementem trasy prowadzącej od gdańskiego lotniska do mostu wantowego / Karolina Misztal

Tunel ma długość 1,4 km. Znajdują się w nim dwie nitki po dwa pasy ruchu. Obiekt jest elementem trasy prowadzącej od gdańskiego lotniska do mostu wantowego / Karolina Misztal

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości