Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Najdłuższy tunel w Polsce odciążył centrum

Data publikacji: Autor: (łs) TVN24/x-news

Fot. Karolina Misztal Średnio około 30-40 tysięcy pojazdów przejeżdżało w ciągu doby nowo otwartym tunelem pod Martwą Wisłą. Rekord padł w ciągu pierwszych 12 godzin funkcjonowania tunelu. Przejechało nim co najmniej 30 tysięcy pojazdów.

Fot. Karolina Misztal Pierwszego dnia pracy obiektu Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku obserwował przede wszystkim ruch "turystyczny". Wiele osób wybrało się w podróż trasą wiodącą pod dnem Martwej Wisły, by zwiedzić nowy obiekt. Byli nie tylko gdańszczanie – w kamerach nadzorujących tunel widać było tablice rejestracyjne z Gdyni, Wejherowa, Nowego Dworu Gdańskiego czy Kościerzyny. Nieprzerwany strumień samochodów był obserwowany od godziny 10.00, kiedy nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu. Ruch zelżał dopiero około godziny 22.00.

- Pierwsze 24 godziny pracy tunelu, to ponad 20 tysięcy pojazdów, które skorzystały z nowego obiektu, ale też 20 prób złamania przepisów obowiązujących w tego typu budowlach – dodaje dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku Mieczysław Kotłowski. Obsługa Centrum Zarządzania zawróciła 16 pieszych, którzy próbowali wejść do tunelu. Należy przyznać, że wszyscy karnie zawrócili, przepraszając i tłumacząc się niewiedzą w kwestii przepisów ruchu w tego typu przeprawie. Zarejestrowano też czterech rowerzystów – natychmiast uruchomione zostały komunikaty głosowe, a wiadomość o rowerzystach łamiących zakaz wjazdu do tunelu została przekazana policji - dodaje Kotłowski.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

Odnotowano też jedną próbę wtargnięcia do tunelu… kota. - Na szczęście zwierzę zostało zauważone już na dojściu do obiektu, udało się je skutecznie przepłoszyć. Gdyby taka operacja się nie udała, trzeba byłoby natychmiast zamknąć ruch w tej nitce tunelu i wypłoszyć zwierzę. Taka jest procedura, przygotowana na wypadek pojawienia się w tunelu np. dzika czy sarny, ale psów czy kotów również dotyczy. Zwierzę w tunelu, to bardzo realne zagrożenie -  mówi szef Centrum Zarządzania Tunelem, Michał Adamkiewicz.

Aktualnie ruch ustabilizował się na poziomie 1000-1500 pojazdów na godzinę.
 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości