Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Najdłuższy tunel w Polsce. Otwarcie w weekend

Data publikacji: Autor: Maciej Pietrzak (AIP)

Fot. Przemysław Świderski Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poinformował na swoim facebookowym profilu, że otwarcie dla ruchu samochodów największej gdańskiej inwestycji nastąpi już w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, a nie, jak pierwotnie zakładano na przełomie kwietnia i maja.
Fot. Przemysław Świderski - Odebrałem raport na podstawie którego mogę już z całą pewnością ogłosić, że ruch samochodowy w Tunelu pod Martwą Wisła zostanie uruchomiony w najbliższą niedzielę o godzinie 10.00. Natomiast w sobotę od 9.00 rano kolejny raz zapraszam na dzień otwarty tunelu- przypominam, że to ostatnia możliwość żeby przejść, przebiec lub przejechać na rowerze w jedynym tego typu obiekcie w kraju - napisał prezydent Gdańska.
Informację potwierdzają też Gdańskie Inwestycje Komunalne. - Pozwolenie na budowę zostało odebrane, tunel jest przekazywany ZdiZ w Gdańsku, nic więc nie stoi na przeszkodzie by kierowcy mogli przejechać podwodną przeprawą. Dlatego już w najbliższą niedzielę, tuż po sobotnim Dniu Otwartym dla pieszych, otwieramy tunel dla wszystkich kierowców - informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych. - O godzinie 10.00 przy wjeździe do tunelu Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz po krótkiej uroczystości otworzy szlabany i pierwszym samochodem wraz ze zwycięzcą licytacji w WOŚP przejedzie przez tunel. Około godziny 10.30 – 11.00 tunele w obu kierunkach powinny być już udostępnione do ruchu dla wszystkich kierowców. Tym samym trwająca od X.2011 roku inwestycja zostanie zakończona, a wraz z nią zakończona zostanie budowa Trasy Słowackiego, której tunel były częścią - dodaje Skorupka-Kaczmarek.
 
Przypominamy, że tunel ma długość 1,4 km. Znajdują się w nim dwie nitki po dwa pasy ruchu. Obiekt jest elementem trasy prowadzącej od gdańskiego lotniska do mostu wantowego. Jego zakontraktowana wartość to 885 milionów złotych brutto.
 
                                                                                                                              Źródło: Dziennik Bałtycki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • K@ptus (gość)

  Warto przypomnieć kierowcą przepisy dot jazdy w tunelu. Prawo o ruchu drogowym: Art. 19 ust.4 Poza obszarem zabudowanym w tunelach o długości przekraczającej 500m, kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż: 1) 50m- jeżeli kieruje pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5t lub autobusem; 2) 80m- jeżeli kieruje zespołem pojazdów lub pojazdem nie wymienionym w pkt 1. Art. 47a Kierujący pojazdem w tunelu, podczas zatrzymania wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego, jest obowiązany zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m.

 • mietek (gość)

  W 10 razy mniejszej Chorwacji........Takich tuneli w górach są ze 2 setki......Ale Polacy są jak dzieci .....mają 2 tuneliki i są Happy

 • Misiek (gość)

  W 10x mniejszej Chorwacji jest 10x więcej gór. Polska jest wiekszości nizinna i nie ma potrzeby kopać tuneli. Ale zawsze znajdzie się zakompleksiony Mietek który musi pomarudzić "jaka ta Polska be".

 • maur (gość)

  macie sie czym chwalic,w norwegi buduja w tym samym czasie 4 km tunelu nie w ziemi tylko w litej slale,i w dodatku tunele sa z rozjazdami,a nie takie glowno co w gdansku.

 • maur (gość)

  Zapraszam wszystkich ciekawych jak wygladaja tunele do Bergen i pobliskich miejscowosci to wam szczeny opadna jak mozna budowac tunele w litej skale,a nie w ziemi.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości