Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Najdroższy

Data publikacji: Autor: Michał Kij

Fot. Maybach: Za ok. 2 miliony złotych można stać się szczęśliwym posiadaczem Maybacha. By jak najlepiej spożytkować tę kwotę, osobisty doradca prowadzi klienta przez gąszcz proponowanego wyposażenia. Gdy przełamując onieśmielenie położysz palec na masce Maybacha to będzie tak, jakbyś dotykał 3,5 tys. złotych.

Gdy przełamując onieśmielenie położysz palec na masce Maybacha to będzie tak, jakbyś dotykał 3,5 tys. złotych.

 Fot. Maybach: Za ok. 2 miliony z³otych mo¿na staæ siê szczê¶liwym posiadaczem Maybacha. By jak najlepiej spo¿ytkowaæ tê kwotê, osobisty doradca prowadzi klienta przez g±szcz proponowanego wyposa¿enia.

Tyle kosztuje centymetr bieżący jednego z najdroższych seryjnych samochodów świata. “Mały” Maybach 57 to wydatek bez mała 2 milionów złotych, pełnowymiarowy “62” przeszło 2,2 mln.

 

Zainteresowanych producent traktuje z troską i respektem. Każdy nabywca ma osobistego doradcę określanego angielskim skrótem PLM – Personal Liasion Manager. Doradca prowadzi klienta przez gąszcz proponowanego wyposażenia. To, co w większości aut wymaga dopłaty, Maybach ma w standardzie. O takie drobiazgi jak podgrzewane siedzenia czy chłodzony schowek na szampana nie warto nawet pytać. Na dłużej trzeba się zatrzymać przy zharmonizowaniu odcieni lakieru, tapicerki i drewnianych wstawek we wnętrzu. Nie ma potrzeby wybierać się do jednego z niespełna trzydziestu “Maybach Center” Fot. Maybach:
Kupuj±c taki samochód nie mo¿na mieæ wê¿a w kieszeni. Koszt ubezpieczenia wynosi ponad 100 tys. z³ plus inne, drobne wydatki... rozrzuconych w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Doradca może stawić się w dowolne miejsce i zaprezentować odpowiednie próbki. Klient może też odwiedzić osobiście lub wirtualnie jedyne na świecie “Center of Excellence” w Sindelfingen, mieście, gdzie Maybachy przychodzą na świat. Tam specjaliści podpowiedzą mu, w czym autu najbardziej do twarzy.

Osobisty doradca zadba też o przeglądy, naprawy, nocleg w podróży, a nawet bilety na wyścigi Formuły 1.

 

Kiedy jeździsz samochodem, za który można wykupić całe piętro w apartamentowcu, nie możesz mieć węża w kieszeni. Zużycie paliwa jest umiarkowane. Fot. Maybach: Za to w Maybachu mo¿na siê czuæ jak u siebie w domu i za³atwiæ wszystkie sprawy. Utrzymuje się na poziomie 15-20 l/100 km. Natomiast ubezpieczenie nowego Maybacha, zakładając stawkę 5 procent za pakiet OC/AC i NW, wyniesie ponad 111 tys. złotych. Za tyle można mieć BMW 316i. Jeśli zdarzy Ci się stłuc reflektor i uszkodzić błotnik, obie te części będą w sumie kosztować przeszło 27 tysięcy, a wliczając VAT – ponad 33 tys. Czyli za jedną wizytę w warsztacie zapłacisz tyle, co za Forda Ka.

Rozmieniwszy Maybacha na drobne uzbierałbyś sporą kolekcję aut na każdą okazję. Chyba, że wolisz poczuć się jak “król oranżady”, Zenon Sroczyński, właściciel firmy Hellena i pierwszy Polak, który kupił Maybacha.

 

Dane techniczne

Maybach 57

Maybach 62

Typ silnika

benzynowy

Pojemność skokowa (cm3)

5513

Moc (KM)

550

Przyspieszenie (s)

5,2

Prędkość maksymalna (km/h)

250

Zużycie paliwa średnio (l/100 km)

15,9

Długość x szerokość x wysokość (cm)

573 x 198 x 157

616 x 198 x 157

Pojemność bagażnika (l)

605

Cena brutto (zł)

1 922 431

2 230 236

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości