Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Najlepiej zimą

Data publikacji: Autor: Marzena Puchała

Według Eweliny Kozaczkiewicz, instruktorki nauki jazdy, zima to najlepszy czas na robienie kursu jazdy. Kiedy nauczymy się jeździć w ekstremalnych warunkach nie będziemy mieli najmniejszych trudności z prowadzeniem samochodu latem.

Według Eweliny Kozaczkiewicz, instruktorki nauki jazdy, zima to najlepszy czas na robienie kursu jazdy. Kiedy nauczymy się jeździć w ekstremalnych warunkach nie będziemy mieli najmniejszych trudności z prowadzeniem samochodu latem, mówi pani Ewelina. Osoby, które wiele lat nie prowadził samochodu powinny wykupić przed nadejściem zimy jazdy z instruktorem, który doradzi i podpowie, jak zachować się na drodze, kiedy jest ślisko lub pada deszcz.

 

Kto za kółko?
Instruktorzy przyznają, że zdarzają się osoby, które mimo szczerych chęci nie radzą sobie w samochodzie, ale jest to minimalny odsetek kursantów. Są też tacy, którym do pomyślnego zdania egzaminu nie wystarczy przepisowa liczba godzin, wtedy konieczne są jazdy dodatkowe z instruktorem.

 

Instruktor, czy instruktorka?
W szkole jazdy ELMOT mamy możliwość kształcenia swoich umiejętności pod okiem zarówno instruktora, jak i instruktorki. Pani Ewelina mówi jednak, że jest równie wymagająca jak jej koledzy i nawet przychodzący na kurs panowie czują przed nią respekt. Z jej obserwacji wynika też, że to właśnie brzydsza płeć lepiej radzi sobie w samochodzie. Lepsi z nich kierowcy, ale dziewczyny są ostrożniejsze i nie jeżdżą tak brawurowo, jak ich koledzy. Największą zmorą przyszłych kierowców są... inni kierowcy. Bardzo często zachowują się tak, jakby nie pamiętali, że też kiedyś byli na kursie. Ale jest też grupa ludzi, którzy bardzo pozytywnie reagują na auta z "elką".

 

Poznaj samochód
W szkole jazdy ELMOT dużą uwagę przywiązuje się do tego, by uczeń dobrze czuł się w samochodzie. Dlatego po serii wykładów i przyswojeniu teorii kursant poznaje auto "od środka". Zagląda więc pod maskę, instruktor opowiada, do czego służą jego poszczególne elementy i jak działają.

 

Jaką szkołę wybrać?
Dopiero po takim poznaniu siada za kierownicą i wyjeżdża na ulice. Przy wybieraniu szkoły nie należy zwracać nadmiernej uwagi na cenę, nie jest najważniejsza. Przede wszystkim musimy kierować się odsetkiem osób zdających egzamin, to świadczy o tym, czy szkoła jest dobra. Sprawdźmy też, czy są auta, którymi będziemy jeździć na egzaminie. Odwiedźmy szkołę, zanim zapiszemy się na kurs i wpłacimy pieniądze, porozmawiajmy z kursantami i instruktorami.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości