Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Raporty

Najlepsze auta w 2018 roku. TOP 10

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Samochód kompaktowy – Toyota Corolla

Fot. Toyota Wiodąca amerykańska organizacja konsumencka Consumer Reports ogłosiła ranking najlepszych samochodów oferowanych na tamtejszym rynku w 2018 roku.

Każdy rynek rządzi się swoimi prawami. Nie od dziś wiadomo, że Amerykanie mają specyficzny gust, a auta jeżdżące po amerykańskich drogach, różnią się od tych, które najczęściej można spotkać w Europie.

Amerykańska organizacja konsumencka Consumer Reports (CR) regularnie przeprowadza ponad 50 różnych testów samochodów dostępnych na tamtym rynku. Na początku roku opublikowała „10 Top Picks of 2018: Best Cars of the Year” – listę najlepszych samochodów oferowanych na amerykańskim rynku w 2018 roku.

W galerii poniżej prezentujemy najlepsze auta na amerykańskim rynku w 2018 roku według Consumer Reports .

Samochód z USA

W 2017 roku Amerykanie zakupili 17 milionów 300 tysięcy samochodów. Aby uświadomić sobie jak duża to liczba pojazdów dokonaliśmy prostego porównania. Łącznie od stycznia do grudnia 2017 rejestracje nowych samochodów osobowych w Polsce zamknęły się wynikiem 483 195 egzemplarzy. Tymczasem sprzedaż najpopularniejszego modelu w USA jest prawie dwukrotnie większa niż wszystkich samochodów w Polsce. Ford F-150 znalazł w minionym roku w USA 896 764 nabywców.

Zobacz także: Prawo jazdy. Kategoria B i ciągnięcie przyczepy

Część kierowców decydując się na import auta, wybiera pojazdy ze Stanów Zjednoczonych. Im dolar tańszy, tym więcej nabywca zyska na zakupie. Zazwyczaj różnica w cenie między samochodem z Polski a Stanów Zjednoczonych wyniesie kilka procent, oczywiście po doliczeniu kosztów sprowadzenia. O tym jaka jest procedura importu auta z USA oraz na jakie wydatki trzeba się przygotować szczegółowo pisaliśmy w materiale. Samochody z USA. Koszty sprowadzenia i pułapki

Zobacz też: Redakcyjny test Mazdy CX-5

Samochód kompaktowy – Toyota Corolla

Fot. Toyota

Samochód kompaktowy – Toyota Corolla

Fot. Toyota

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • paw (gość)

  nienajgorsza ta lista

 • Damian (gość)

  nie mam zastrzeżeń do tego rpoartu może bym wymienił dwa samochody z tej listy na inne ale to już mały szczegół. a corolla daje radę, w Polsce też można już bardzo często tę nową spotkać

 • Jarek (gość)

  żenada :) Jak na tej liście nie znalazło się Volvo to ja nie mam pojęcia ...

 • pies (gość)

  pies

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości