Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Najlepsze trasy dla motocyklistów w Polsce - nasze propozycje (WIDEO)

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Sześć najlepszych tras dla motocyklistów w Polsce (WIDEO) Lato w pełni. By cieszyć się jazdą na motocyklu, wcale nie trzeba wybierać się na serpentyny w Alpach czy Skandynawii. Ciekawych dróg nie brakuje w Polsce. Póki pogoda dopisuje, warto zaplanować kilka wycieczek, które połączą odkrywanie kraju z przyjemnością jazdy na jednośladzie.

Prezentujemy listę sześciu polskich tras, które naszym zdaniem, są wręcz stworzone dla miłośników spędzania wolnego czasu na kanapie stalowego rumaka. Zachęcamy do lektury i zgłaszania własnych propozycji.

1. Bieszczady, Wielka Pętla Bieszczadzka

To wręcz obowiązkowy punkt na naszej liście. Trasa ma około 145 kilometrów długości i prowadzi przez takie miejscowości jak Lesko, Ustrzyki Dolne, Lutowiska, Ustrzyki Górne, Cisna i Baligród. Wielka Pętla Bieszczadzka od dawna jest celem wypraw motocyklistów. W sezonie spotkać tam można co chwilę grupy składające się nawet z kilkunastu maszyn. W końcu wyprawa w Bieszczady gwarantują piękne widoki i cała masę serpentyn.

Uwagi: Pomimo tego, że asfalt na całej długości Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej jest raczej w dobrym stanie, to należy uważać na piasek i kamienie, które pojawiają się na drodze po deszczu. Poza tym przy pokonywaniu winkli trzeba wziąć poprawkę na ścinające zakręty osobówki czy autobusy oraz obecność rowerzystów i pieszych idących poboczem (niekoniecznie zgodnie z przepisami - rowerzyści po prawej, piesi po lewej).

2. Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, Pieskowa Skała

Maczuga Herkulesa, Zamek w Pieskowej Skale, Jaskinia Łokietka – jednym słowem bardzo urokliwa okolica i znane motocyklistom zakręty na drodze wojewódzkiej nr 773. Najważniejszy punkt wyprawy: trasa z Ojcowa, gdzie można znaleźć noclegi, do Zamku w Pieskowej Skale mierzy niecałych siedem kilometrów, ale daje wiele radości z pokonywanych zakrętów. Ruch tam jest niewielki, a świetna asfaltowa nawierzchnia gwarantuje naprawdę przednią zabawę. Nic dziwnego, że spotkać tam można motocyklistów z pobliskiego Krakowa jeżdżących po kilka razy od Ojcowa do Zamku w Pieskowej Skale i z powrotem.

Uwagi: Z naszych obserwacji wynika, że dobrym momentem na odwiedzenie tych okolic jest koniec maja lub początek czerwca, kiedy nawet bez rezerwacji można przenocować w Ojcowie za około 30 złotych od osoby w naprawdę przyzwoitych warunkach.

3. Góry Świętokrzyskie, Święta Katarzyna, Święty Krzyż, Sandomierz

Przejeżdżając przez województwo świętokrzyskie warto powałęsać się po malowniczej okolicy. Jadąc na wschód od strony Kielc drogą krajową nr 74 warto skręcić w miejscowości Górno w drogę wojewódzką nr 752, która prowadzi do Świętej Katarzyny. Po drodze, w Krajnie, jest punkt widokowy z parkingiem, gdzie można przystanąć, aby zachwycić się ogromną przestrzenią, jaka rozpościera się przed naszymi oczami. W Świętej Katarzynie można wejść na szlak prowadzący na Łysicę - najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Po powrocie na drogę nr 74 i kierując się dalej na wschód można odbić w Woli Jachowej i dojechać bardzo przyjemną trasą do Huty Szklanej, gdzie zwiedzić można Osadę Średniowieczną. Jadąc nieco dalej w górę dojedziemy do Bazyliki na Świętym Krzyżu, będącej najstarszym polskim sanktuarium. Kolejnym miejscem jest Sandomierz, z niezwykłą starówką i wieloma historycznymi budynkami, które stanowią oprawę dla serialu „Ojciec Mateusz".

Uwagi: Cześć trasy przebiega mało uczęszczanymi drogami (poza krajową „74-ka") i po dobrej jakości asfalcie. W przypadku wjazdu do Bazyliki na Świętym Krzyży trzeba wiedzieć, że można tam dojechać tylko, kiedy odbywają się msze święte, czyli na przykład w niedzielę.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • Warto TV (gość)

    https://youtu.be/FLOtGwRy1SQ

  • Rafi (gość)

    Co prawda na ten rok już mam plany na wyprawę motocyklową po Hiszpanii z nimi time2moto jednak z miłą chęcią przeczytałem sobie ten artykuł. To mega przydatne no i mogę coś od razu zaplanować na przyszły rok. Myślę, że jest to bardzo fajna sprawa. Jestem ciekawy czy wy też z dużym wyprzedzeniem wszystko planujecie ?

  • Radek (gość)

    Polecam wycieczkę z nimi http://www.advpoland.pl/ Jeśli chodzi o organizowanie wycieczek to są najlepsi. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Byłem z nimi już trzy razy na wyprawie i planuje kolejne.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości