Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37018 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Najmocniejsze Volvo w historii. XC90 T8 Polestar

Data publikacji: Autor: ip

Volvo XC90 T8 Polestar

Nowa generacja optymalizacji Polestar dla Volvo XC90 T8 Twin Engine sprawia, że flagowy SUV Volvo staje się jeszcze szybszy.

Fot. Volvo Nowa generacja optymalizacji Polestar dla Volvo XC90 T8 Twin Engine sprawia, że flagowy SUV Volvo staje się jeszcze szybszy.

Pakiet Polestar wyciska z hybrydowego napędu 421 KM i 680 Nm. Wystarcza to, by potężny SUV rozpędzał się do 100 km/h w 5,5 sekundy. Potrafi też być ekologiczny. W trybie elektrycznym jest w stanie przejechać do 43 km.

Optymalizacja nie tylko poprawia osiągi silnika, ale również napęd i zawieszenie w pięciu kluczowych trybach jazdy. Poprawiając reakcję pedału na przyspieszenie, zmianę biegów, precyzję prowadzenia i oczywiście osiągi jednostki napędowej nowe XC90 T8 wyznacza nowy poziom radości z jazdy.

Volvo XC90 T8 Polestar

Nowa generacja optymalizacji Polestar dla Volvo XC90 T8 Twin Engine sprawia, że flagowy SUV Volvo staje się jeszcze szybszy.

Fot. VolvoGłówną zaletą nowego oprogramowania jest utrzymywanie biegu w zakręcie przy dużych przeciążeniach bocznych. Funkcja ta zapobiega zmianie przełożenia podczas szybkiego pokonywania zakrętów, co pozytywnie wpływa na balans pojazdu i poprawne prowadzenie w czasie szybkiej jazdy.

W rozwoju i projektowaniu pakietu pomagał Thed Björk, czterokrotny mistrz Szwedzkich Mistrzostw Samochodów Turystycznych (STCC) i kierowca zespołu WTCC Polestar Cyan Racing.

– Chociaż XC90 jest autem znacznie różniącym się od samochodu, którym startuję w WTCC, głównym celem przy optymalizacji było takie same poprawianie osiągów jak w aucie wyścigowym. Chodzi o to, aby czerpać radość z jazdy, z osiągów i prowadzenia. Myślę, że zdecydowanie osiągnęliśmy ten cel – powiedział Thed Björk kierowca Volvo S60 Polestar TC1 zespołu Cyan Racing.

Optymalizacja dla Volvo XC90 T8 Twin Engine jest już dostępna w sprzedaży.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Rzecznik Volvo (gość)

    Szwedzki producent oddał do dyspozycji Klientów samochód o bardzo wysokich parametrach i równie dobrych osiągach. Dzięki kapitałowi firmy Geely, marka zachowuje wszystkie cenione przez użytkowników atrybuty - jakość, niezawodność, bezpieczeństwo i komfort podróży. Ponadto, nowe samochody wyposażone są w najnowsze, innowacyjne technologie. Najlepszym sposobem na przekonanie się o jakości premium oferowanej przez Volvo jest udanie się do salonu i odbycie jazdy próbnej.

  • Dominik (gość)

    Wszystko super, ale fotele skózane są kiepskie

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Volvo XC90 zdjęcia

Volvo XC90 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volvo XC90 opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Volvo XC90 Cena

Części dla marki Volvo

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

899 zł