Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Najpopularniejsze kolory aut

Data publikacji: Autor: (red) źródło: Mototarget

Fot. Ford Według badań przeprowadzonych przez firmę DuPont, srebrny po raz kolejny został uznany najpopularniejszym kolorem lakieru samochodowego roku.

Według badań przeprowadzonych przez firmę DuPont, srebrny po raz kolejny został uznany najpopularniejszym kolorem lakieru samochodowego roku.

Fot. Ford Jeszcze w ubiegłym roku największym rywalem koloru srebrnego był biały. W tym roku najbliżej zwycięzcy znalazł się natomiast czarny. Srebrny według specjalistów z DuPont zawsze był i będzie popularny kolorem. Wysoki wynik czerni to zasługa przeświadczenia, że kolor ten bardzo często łączony jest z dobrami luksusowymi. Ponadto, czarne samochody to najczęstszy wybór w Chinach.

W Europie czarny zyskał pierwszą lokatę, na drugim miejscu pojawił się szary, a srebrny na trzecim. Popularność szarych samochodów może wzrastać, bowiem kolor ten łączy w sobie zalety praktyczne i estetyczne. Co więcej, stosowany z odpowiednimi domieszkami pozwala uzyskać ciekawe kombinacje, w rezultacie stając się doskonałą alternatywą dla srebrnego. Biel, tak popularna jeszcze kilka lat temu, w tym roku musi się zadowolić trzecim miejscem w rankingu.

Zestawienie powstało w oparciu o dane dotyczące kolorów nowych samochodów zakupionych w 2010 roku. Analitycy zwracają uwagę, iż z roku na rok wzrasta udział samochodów brązowych i beżowych, co może oznaczać, iż w przyszłym roku kolory te osiągną wyższy wynik w rankingu.

Najpopularniejsze kolory samochodów:
1. srebrny 26%
2. czarny 24%
3. biały/szary 16%
4. czerwony 6%
5. niebieski 5%
6. brązowy/beżowy3%
7. zielony 2%
8. żółty/złoty 1%
9. inne 1%

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Srebrny jest bardzo uniwersalny z tego odcienia podoba mi się srebrny "Cool" ale jeszcze bardziej w wiekszych modelach podoba mi się perełkowy czarny"Deep" a mniejsze samochody jeszcze trochę wyglądająco na sportowo to jednak czerwień "Amaryllis"

  • sabrlin

    Czarny i granatowy to zdecydowanie moje ulubione kolory aut, ale czerwonym tez nie pogardzę :)

  • przemskor

    volkswagenowi golfowi najlepiej w czerni, zwlaszcza jezeli jesto metalic diamond pearl, tylko czesto trzeba do myjni

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości