Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Najpopularniejsze szkoły jazdy w Lubuskiem - plebiscyt

Data publikacji: Autor: gazeta.lubuska

Najpopularniejsze szkoły jazdy w Lubuskiem - plebiscyt Egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B średnio zdaje, co trzecia osoba. I tak jest zarówno w Gorzowie Wlkp., jak i Zielonej Górze.

W pierwszym półroczu 2011 roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze przeprowadził 14,3 tys. egzaminów praktycznych na prawo jazdy kat. B, a w Gorzowie 12,3 tys. egzaminów. Średnio zdawało w Zielonej Górze 33,8 procent kursantów, a w Gorzowie 31,6 procent. Na placu oblewało 29 procent przyszłych kierowców a w mieście 34,7 procent. Podobne wyniki odnotował WORD w Gorzowie Wlkp.

 

Z rankingów szkół jazdy, które opublikowała ,,GL’’ wynika’’, że najlepszymi wynikami mogą się pochwalić szkoły z obu stołecznych miast. Ale placówki z innych miast także osiągają dobre wyniki. Z zestawiania przygotowanego dla północnej części regionu wynika, że liderem ze zdawalnością 60 procent jest gorzowska szkoła WITCZYK. Ale tuż za nią na drugiej pozycji z wynikiem 59,7 proc. a więc o 0,3 procenta gorszym, uplasowała się szkoła Grzegorza Górki ze Skwierzyny.

Podobnie sytuacja wygląda w południowej części regionu. Tu od lat króluje ZDZIŚ Zdzisława Kowalika, którego wynik 73,3 procenta może budzić nawet zdziwienie. Ale panu Zdzisławowi rośnie groźny rywal. Szkoła OLA z Żagania osiągnęła 68,4 procenta a Kajetan Ziaja z Żar zanotował 64,7 procenta. Gdyby całe województwo potraktować jako całość, to najlepsza szkoła z północnej części regionu czyli WITCZYK, znalazłaby się poza pudłem.

 

Jak to się dzieje, że jedne szkoły osiągają tzw. zdawalność na poziomie 50 a nawet więcej procent, a inne 20-30 procent a nawet mniej? Natomiast zdawalność 7,7 procent, a i taka się zdarza, to jeden wielki skandal.

W Żaganiu szkoła OLA uzyskała aż 68,4 procenta. Aleksandra Bielska, właścicielka powiedziała nam: - Wydaje się, że wszystkie szkoły mają podobne szanse. Z mężem zajmuję się przygotowywaniem kierowców od czterech lat, przy czym mąż głównie szkoli w zakresie teorii, a ja uczę jeździć - informuje Bielska i dodaje: - Najważniejsze jest poznanie człowieka, jego słabszych i mocnych stron. Kolejnym krokiem jest wyeliminowanie tych słabszych, dodatkowo eksponując silne strony. I co nie mniej ważne, należy nauczyć kursanta jak pozbyć się stresu. A ten szczególnie przejawia się wśród moich kursantów, którzy przyjeżdżają ze znacznie mniejszego Żagania do jednak stołecznej Zielonej Góry. Ale w większości wypadków jednak mi się udaje i moim celem jest uzyskanie lepszych wyników niż pan Kowalik - dodaje z uśmiechem pani Aleksandra.


Czesław Wachnik

68 324 88 29

cwachnik@gazetalubuska.pl

WYBIERZ NAJLEPSZĄ SZKOŁĘ JAZDY

 

Zaliczyłeś kurs nauki jazdy. Zdałeś lub oblałeś egzamin na prawo jazdy. Masz zatem doświadczenie. Dlatego pomóż innym i wybierz najbardziej popularną szkołę nauki jazdy. Szkoły te znalazły się w naszym rankingu. Można głosować za pomocą SMS-ów. Nazwy i adresy szkół wraz z przypisanym numerem do głosowania oraz regulaminem plebiscytu, znajdują się na naszej stronie internetowej www.gazetalubuska.pl/szkolajazdy. Plebiscyt potrwa do 20 września br.

Czytelnicy mogą też zgłaszać nazwiska najlepszych - ich zdaniem - instruktorów nauki jazdy. Adres: plebiscyt@gazetalubuska.pl

Najpopularniejsze szkoły jazdy w Lubuskiem - plebiscyt
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Najpopularniejsze szkoły jazdy w Lubuskiem - plebiscyt

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Ann (gość)

    Ta szkoła jazdy jest bardzo fajne instruktorzy http://autoskola-eksperts.com/

  • Mika (gość)

    Najlepsza szkoła jazdy www.krustojumi.lv/

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości