Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Naprawy. Wszystko robi się po kosztach (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak/TVN24/x-news

Fot. Janusz Wójtowicz Pojazdy powypadkowe ciężko doprowadzić do należytego poziomu technicznego, gdyż ubezpieczyciele zaniżają kwoty na naprawy samochodów.

Jarosław Maznas, dziennikarz motoryzacyjny TVN Turbo, twierdzi, że w wyniku wypadków wartości dotyczące naprawy ubezpieczonych samochodów są zaniżone.

- Pojazdów nie da się doprowadzić do pewnego poziomu technicznego, dlatego że tam nie zastosowano oryginalnych części. Próbuje się to wszystko robić po kosztach, zaniżając maksymalnie wartości naprawy samochodów po wypadkach - powiedział.

Kierowca może wybrać między gotówkową i bezgotówkową likwidacją szkody. W przypadku tej pierwszej odszkodowanie jest wypłacane właścicielowi samochodu (np. z polisy OC sprawcy). Gdy kierowca zdecyduje się na formę bezgotówkową, jego auto jest naprawiane w warsztacie, który rozlicza się z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Redakcja poleca:

Za przekroczenie prędkości kierowca nie straci prawa jazdy
Gdzie sprzedają „chrzczone paliwo"? Lista stacji
Automatyczne skrzynie biegów - błędy kierowców 

Jeżeli jest to samochód w miarę nowy, maksymalnie pięcioletni i będzie naprawiany z OC sprawcy, lepiej wybrać bezgotówkową formę likwidacji szkody. Jeżeli jest to auto starsze, warto się zastanowić na formą kosztorysową i skorzystanie z solidnych zamienników oraz warsztatu niezależnego. Przed decyzją, gdzie i na jakich zasadach będziemy naprawiać auto, warto ceny w kilku serwisach, niekoniecznie autoryzowanych. Jest to szczególnie ważne przy kosztorysowej metodzie likwidacji szkody. Zawsze można też poprosić o pomoc w wyborze serwisu likwidatora z towarzystwa ubezpieczeniowego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • fix (gość)

    Jeśli chodzi o części to można znaleźć dobre w jakości oe a niedrogie. Ja akurat sobie dobrałem do swojego samochodu części delphi i i długo wytrzymują. Wyszykowałem go sobie i jeżdże bo żeby nowszy kupić trzeba by sporo dołożyć

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości