Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38367 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Następca Gallardo przyjmie nazwę Huracan?

Data publikacji: Autor: (mm)

Lamborghini Gallardo LP570-4 Squadra Corse / Fot. Lamborghini 25 listopada 2013 roku do historii przeszedł model Gallardo. Szybko pojawiły się informacje na temat jego następcy, a z najnowszej wynika, że otrzyma on nazwę Huracan.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Squadra Corse / Fot. Lamborghini Początkowo zakładano, że sukcesor będzie funkcjonował jako Lamborghini Cabrera. Teraz wszystko wskazuje na to, że było to jedynie oznaczenie robocze, a auto będzie nazywać się inaczej. Niewykluczone, że otrzyma nazwę Huracan.

Prawdopodobne, że pod maską znajdziemy silnik V10 o pojemności 5,2-litra i mocy około 600 KM. Ze wstępnych informacji wynika, że napęd ma być przekazywany za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej, zaś przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma zajmować około 3,2 sekundy.

Właścicielem ostatniego egzemplarza Gallardo LP 570-4 w wersji Spyder Performante w kolorze Rosso Mars został prywatny kolekcjoner. W latach 2003 - 2013 firma sprzedała 14 022 egzemplarze tego sportowego auta. Nabywcy mogli się zdecydować również na specjalne odmiany.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lamborghini Gallardo zdjęcia

Lamborghini Gallardo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości