Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Następca Lancera Evolution X będzie crossoverem?

Data publikacji: Autor: (mm)

Mitsubishi Lancer Evolution X / Fot. Mitsubishi Wszystko wskazuje na to, że obecna odmiana Lancera Evolution jest ostatnią na rynku. Produkcja auta prawdopodobnie zakończy się w tym roku, a już pojawiają się informacje na temat jego następcy.

Mitsubishi Lancer Evolution X / Fot. Mitsubishi Lancer Evolution X zadebiutował w 2007 roku. Swoją decyzję o zakończeniu produkcji, producent argumentuje tym, że spada popyt na auta o tak rajdowym charakterze.

Najpierw pojawiła się informacja, że następcą Lancera Evolution może zostać nowa wersja Mitsubishi 3000GT z napędem hybrydowym. Nie została ona jedna potwierdzona. Z najnowszych, także niepotwierdzonych informacji wynika natomiast, że następcą pojazdu ma być usportowiony crossover. Samochód mógłby bazować na modelu ASX/Outlander Sport nowej generacji, który zapowiada koncept XR-PHEV. 

Szef Mitsubishi, Osamu Masuko przyznał, że "ostatnio definicja modeli typu SUV mocno się zmienia i ewoluuje. Dlatego też granica pomiędzy modelem Evolution a modelem typu SUV mocno się zaciera". 

Historia Evo ma swój początek w 1992 roku, a na rynku pojawiło się dziesięć generacji pojazdu. W ciągu 12 lat udało się sprzedać ok. 246 000 egzemplarzy Lancerów Evolution, a 92 000 z nich trafiło na rynek japoński.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mitsubishi Lancer zdjęcia

Mitsubishi Lancer dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mitsubishi Lancer opinie

Oceń swoje auto

Mitsubishi Lancer Cena