Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Następca Punto powstanie w Polsce

Data publikacji: Autor: (mm)

Fiat Grande Punto 2005 / Fot. Fiat Fiat przedstawił kolejne informacje na temat następcy modelu Punto. Produkcja auta ma wystartować w fabryce w Tychach.

Fiat Grande Punto 2005 / Fot. Fiat Dotychczas powstały trzy generacja Fiata Punto, a ostatnia z nich jest dostępna na rynku od 2005 roku. Jego następca prawdopodobnie pojawi się w 2016 roku.

Wiadomo, że produkcja nowości będzie się odbywać w fabryce w Tychach. Wcześniej jednak musi zostać ona zmodernizowana, a Włosi na ten cel przeznaczyli 2 miliardy 360 milionów złotych. Udoskonalona ma zostać spawalnia, lakiernia, a także proces montażu. Podjęcie decyzji o produkcji w Polsce oznacza, że w tyskiej fabryce zostanie stworzonych 420 miejsc pracy.

Wszystko wskazuje na to, że samochód będzie jednym z członków rodziny 500 i zostanie uplasowany pomiędzy trzydrzwiową pięćsetką, a 500 L. Niewykluczone, że otrzyma nazwę 500 Plus.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • bryan (gość)

    Nie dawno pisałem, że należałoby się tego spodziewać jakie to auto miało być i w którym roku, natomiast nie spodziewałem się słowa "plus". Ostatni model Punto jest w rzeczywistości mało kłopotliwym autem, niski koszt serwisowania, eksploatacji, ubezpieczenia i powoli zaczyna się zahamowanie w sprzedaży na rynku wtórnym bo posiadacze dość pózno zaczęli doceniać to auto jak również to auto w ogóle jest niedoceniane, a wręcz pogardzane przez dużą rzeszą kierowców, którzy większość mają kompleksy na niemieckie wozidła obojętne nowe czy używane płacąc "nadwyżki" kosztów utrzymania de facto kompleksy polskich kierowców w posiadaniu niemieckich wozów (plus Śkody zwłaszcza Octavii i Superba) zwyczajnie słono ich kosztuje i to ich sprawa w wydawaniu forsy, której w sytuacji ogólnej korzystam. Zdróweczka.

  • Komentarz usunięty.
  • Komentarz usunięty.
  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Fiat Punto dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Fiat Punto opinie

Oceń swoje auto

Fiat Punto Cena