Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Natalia Kowalska, jedyna Polka w Formule 2

Data publikacji: Autor: Jerzy Stobiecki

Natalia Kowalska, jedyna Polka w Formule 2 Natalia Kowalska, pochodząca z Koszalina jedyna polska zawodniczka startująca w wyścigach Formuły 2 przygotowuje się do nowego sezonu. W styczniu przeszła operację nadgarstka i niedawno zakończyła rehabilitację. Podobnie jak przed rokiem startować będzie z numerem 77.

Poprzedni, debiutancki sezon Kowalska ukończyła na 19. miejscu. Jak przyznaje oczekiwała od siebie więcej, jednak w walce o wyższe pozycje przeszkodziła jej kontuzja. Problemy z nadgarstkiem ciągnęły się przez niemal pół sezonu.

– Tak naprawdę ta kontuzja ciągnęła się za mną kilka lat – przyznaje Kowalska. – To kontuzja narciarsko-kartingowa. Zła diagnoza, jeszcze gorsze leczenie i narastający problem. Wierzyłam, że obejdzie się bez ingerencji chirurga. Niestety, nie udało się. Na testach Formuły2 w grudniu 2010, ręka odmówiła całkowicie posłuszeństwa i trzeba było poddać się operacji. Operacja się udała, przeszłam rehabilitację. Jeszcze nie trzymałam kierownicy, ale mam nadzieję, że tego nie zapomniałam.

Polka nie ma wątpliwości, co do swoich startów w tym sezonie. Zapewnia, że kierowcy to twardzi ludzie i kobiety w tym gronie nie odbiegają w niczym od mężczyzn. Jedynym problemem jest fakt, że w trwającym okresie przygotowawczym nie przejechała żadnego okrążenia treningowego. Zamierza jednak wystartować w przedsezonowych testach na torze Silverstone. Podobnie jak w poprzednim sezonie startować będzie z numerem 77. Jakie oczekiwania ma ambitna zawodniczka?

– Tak naprawdę nie oczekuję niczego nadzwyczajnego. Chciałabym, aby po raz pierwszy w single-seaterach, a drugi raz w mojej sportowej karierze, nikt ani nic nie przeszkadzało mi w realizacji wyścigowych zamierzeń. Tylko tyle. Resztę potrafię zdobyć sobie sama – kończy Kowalska.

/sid/

Natalia Kowalska, jedyna Polka w Formule 2
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Natalia Kowalska, jedyna Polka w Formule 2

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości