Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Nauka jazdy, jak gra komputerowa

Data publikacji: Autor: Justyna Szymańska

Fot. just Manewry na placu, których należy nauczyć się, aby zdać egzamin na prawo jazdy, można podzielić na łatwiejsze i trudniejsze.

Manewry na placu, których należy nauczyć się, aby zdać egzamin na prawo jazdy, można podzielić na łatwiejsze i trudniejsze.

 Fot. just

Justyna Szymańska: Jakie manewry sprawiają kursantom najwięcej problemów?

 

Artur Pelc, instruktor nauki jazdy z Łęczycy: – W większości moi kursanci bardzo szybko przyswajają zasady jazdy samochodem, ale największe problemy sprawia im parkowanie równoległe i jazda pasem ruchu do tyłu, tak zwany rękaw. Po wprowadzeniu nowych przepisów, zgodnie z którymi zwiększono liczbę jazd z 20 do 30 godzin kursanci w większym stopniu jeszcze ćwiczą swoje umiejętności i na egzaminie są lepiej przygotowani.

 

Czy często dochodzi do wypadków w czasie jazdy z kursantem?

 

– Jeszcze nigdy w czasie moich lekcji nie doszło do wypadku. Moja praca polega na tym, żeby kontrolować jazdę osoby, która się uczy i nie dopuścić do takiej sytuacji. Muszę być czujny, choć to kursant prowadzi samochód.

 

Czy zdarzają się humorystyczne sytuacje w trakcie nauki jazdy?

 

– Z kursantami, którzy twierdzą, że mieli już kontakt z samochodem, nie tracę czasu na naukę ruszania, tylko od razu wyjeżdżam na miasto. Często taka osoba kręci gwałtownie kierownicą w lewo i w prawo. Auto jedzie wtedy zygzakiem, a kursant zachowuje się tak, jakby jeździł na rowerze. Próbuje zachować równowagę, zapominając o tym, że samochód ma cztery koła,. Niektórzy zachowują się z kolei tak, jak w czasie prowadzenia samochodu w grze komputerowej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości