Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nawigacja GPS na telefon z prezentacją tras alternatywnych

Data publikacji: Autor: promocja

Nawigacja NaviExpert teraz z prezentacją tras alternatywnych Wraz z najnowszą aktualizacją nawigacji GPS na telefony i tablety - NaviExpert 9.1, w androidowej wersji aplikacji pojawiła się funkcja wizualizacji przebiegu tras alternatywnych na mapie.

Wizualizacja wraz z tekstowym opisem przebiegu tras alternatywnych m.in. ich długością, liczbą kilometrów, a także szacowanym zużyciem paliwa pojawia się podczas wytyczania trasy. Wówczas aplikacja porównuje i wyświetla trzy typy tras. Domyślnie są to trasy omijające korki: rekomendowana, najszybsza oraz ekonomiczna. Jeśli przy planowaniu trasy wybierzemy jako domyślną np. trasę prowadzącą drogami głównymi, aplikacja zestawi ten rodzaj trasy z trasą rekomendowaną oraz najszybszą. Należy też pamiętać, że bywa i tak, że w dane miejsce możemy dojechać tylko jedną trasą - w takim przypadku trasy alternatywne nie będą wyświetlane.

Zobacz też: Samochodowa mapa Polski - fotoradary, korki, remonty, planowanie tras

- Wprowadzając wizualizację tras alternatywnych zależało nam na tym, by dać samym użytkownikom możliwość świadomego wyboru trasy, którą będą się poruszać. Nie chcemy stać w korkach? To oczywiste, dlatego w domyślnych ustawieniach wszystkie wizualizowane trasy omijają korki – taka jest bowiem idea naszej nawigacji. Ich podgląd wraz z podsumowaniem pomaga nam szczegółowo, a zarazem w prosty sposób sprawdzić, która z nich będzie nam najbardziej odpowiadała – tłumaczy Katarzyna Przybylska z NaviExpert.- Liczy się dla nas każda minuta? Wybieramy wówczas trasę najszybszą. Czas jest dla nas równie ważny co najwyższa klasa dróg, którymi będziemy się poruszać? Powinniśmy zatem zdecydować się na trasę rekomendowaną. A może nie chcemy stać w korkach, ale chcemy też jak najmniej zapłacić za paliwo? Nic prostszego – idealna dla nas będzie trasa ekonomiczna.

Wraz z funkcją wizualizowania tras alternatywnych w menu NaviExpert 9.1 pojawiły się dodatkowe ustawienia trasy (Narzędzia/Ustawienia/Ustawienia Trasy), pozwalające nam określić czy chcemy by trasy alternatywne pojawiały się przy każdej wytyczanej trasie, czy wyłącznie przy planowaniu podróży w menu Trasa. Dodatkowe ustawienia pozwalają także wyłączyć sugestię tras alternatywnych.

Nowa wersja aplikacji 9.1 poza dodaniem funkcji graficznego porównywania tras alternatywnych na mapie przynosi także poprawki działania samej aplikacji związane m.in. z szybkością rysowania mapy przy obrocie ekranu oraz zoomowaniem mapy między manewrami. 

Nawigacja NaviExpert teraz z prezentacją tras alternatywnych
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nawigacja NaviExpert teraz z prezentacją tras alternatywnych

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości