Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

New Beetle zamiast Golfa

Data publikacji: Autor: (WIB)

Volkswagen zamierza zakończyć produkcję Golfa Cabriolet.

Auto produkowano od 1993 roku, pięć lat później poddano je modernizacji. W tym czasie sprzedano 280 000 tych aut. Lukę po Golfie wypełni VW New Beetle Cabriolet, jego światową premierę zapowiedziano na styczniowy salon w Detroit. Golf Cabriolet w swój ostatni sezon wchodzi w wersji Last Edition. Auto jest oferowane w czterech kolorach nadwozia, ze sportowymi fotelami ze skóry i elektrycznie składanym dachem. To oczywiście nie wszystkie walory ostatniej odmiany Golfa Cabrio. W wyposażeniu znalazły się takż aluminiowe felgi, zderzaki w kolorze nadwozia, przyciemniane tylne światła, ABS, radioodtwarzacz, cztery poduszki gazowe, elektrycznie opuszczane szyby i klimatyzacja.

Liczba aut serii Last Edition jest ograniczona, więc każde auto może się stać poszukiwanym egzemplarzem kolekcjonerskim. Pod maską ostatniego Golfa Cabrio pracuje dwulitrowy silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów i mocy 115 KM.

Następcą Golfa, przynajmniej do czasu wprowadzenia na rynek kabrioleta na bazie Golfa piątej generacji, stanie się VW New Beetle Cabriolet. Trzeba przyznać, że Volkswagen kazał miłośnikom tego auta czekać na odkrytą wersję bardzo długo. Wreszcie decyzja zapadła i w styczniu odbędzie się premiera tego auta. Do wyboru będą trzy silniki benzynowe i jednostka TDI o mocy od 75 do 115 KM. Najmocniejsza odmiana będzie mogła być wyposażona w sześciobiegową przekładnię automatyczną.

Dach nowego garbusa w wersji cabrio jest składany elektrohydraulicznie. Cała operacja trwa zaledwie 13 sekund. Auto pozbawione jest szpecącego sylwetkę pałąka przeciwkapotażowego. Jego rolę pełni osłona, ukryta za tylnym siedzeniem. Jest ona odchylana, gdy tylko czujniki zarejestrują taką potrzebę. Do standardowego wyposażenia należą także systemy ABS i ESP.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości