Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Nick Heidfeld zastąpi Kubicę

Data publikacji: Autor: (TSz)

Fot. Lotus Renault: Nick Heidfeld Zespół Lotus Renault poinformował, że Nick Heidfeld zastąpi Roberta Kubicę w inauguracyjnym wyścigu nowego sezonu Formuły 1 - Grand Prix Bahrajnu (13 marca). W latach 2006-2009 Niemiecki kierowca startował razem z Kubicą w teamie BMW Sauber.

Fot. Lotus Renault: Nick Heidfeld Kubica, który 6 lutego odniósł ciężkie obrażenia w wypadku samochodowym w rajdzie w Ligurii, przeszedł w środę kolejną operację w Pietra Ligure. Polak pozostanie w szpitalu na obserwacji przez około 10-15 dni. Zdaniem włoskich lekarzy na razie jest za wcześnie na stawianie jakichkolwiek prognoz. - Chciałbym wrócić do Formuły 1 w innych okolicznościach, ale jestem dumny, że otrzymałem tak wielką szansę - przyznał w środę Heifdeld.

O tym, że 34-letni zawodnik zastąpi Kubicę na początku sezonu Formuły 1, spekulowano już od kilku dni. Niemiec spisywał się bardzo dobrze podczas testów. W minioną sobotę uzyskał najlepszy czas na torze w hiszpańskiej miejscowości Jerez de la Frontera.

- Bardzo dobrze „czuję” bolid, w którym pojawiło się sporo innowacyjnych rozwiązań. Jestem niesamowicie umotywowany i nie mogę doczekać się już rozpoczęcia sezonu - mówił Heidfeld.

Drugim kierowcą Lotus Renault pozostaje Rosjanin Witalij Pietrow.

- Zawsze podkreślaliśmy, że dla nas priorytetem jest posiadanie doświadczonego kierowcy. Nick wydaje się idealnym człowiekiem do tej roli. Czekamy na dobry start obu naszych zawodników w Grand Prix Bahrajnu - powiedział szef teamu Lotus Renault Eric Boullier.

- Nasz zespół znalazł się w trudnym położeniu po wypadku Roberta Kubicy. Musieliśmy szybko reagować. Daliśmy Nickowi szansę podczas testów w Jerez. Muszę przyznać, że bardzo nam zaimponował. Jest szybki i świetny technicznie, doskonale „rozumie” auto - dodał Boullier.

W poprzednim sezonie Formuły 1 Heidfeld zaliczył 5 wyścigów w barwach Saubera i zdobył w nich 6 punktów. Przez 4 wcześniejsze lata ścigał się dla zespołu BMW Sauber, gdzie jego partnerem był Kubica.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości