Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nie będzie następnej ewolucji sportowego Lancera

Data publikacji: Autor: (pp)

fot. archiwum Mitsubishi zdecydowało się zrezygnować z produkowania serii Lancer Evo, który to przez wiele lat uważany był za najlepszy sportowy samochód w swojej klasie.fot. archiwum Decyzja została podjęta w związku z panującymi w motoryzacji trendami. Obecnie najlepiej sprzedają się auta ekologiczne i przyjazne dla środowiska, czego nie można powiedzieć o Lancerze Evolution.

Dlatego też japoński producent planuje uruchomienie produkcji aut hybrydowych. Jego plany zakładają sprzedaż aż ośmiu modeli z alternatywnymi rodzajami napędu już w 2015 roku. Pierwotne plany dotyczące projektu hybrydowej odmiany Lancera Evo odrzucono, w związku z czym model ten zostanie całkowicie wycofany ze sprzedaży.

CZYTAJ TAKŻE

Mitsubishi ASX w testach Euro NCAP

Pierwsze elektryczne Mitsubishi już w Polsce


Przypomnijmy, że Mitsubishi Lancer Evo na rynku jest dostępny od 19 lat. O popularności tego modelu zadecydowały sukcesy w rajdach WRC, kiedy to za jego kierownicą zasiadł Tommi Makinen. W latach 1996-1999 czterokrotnie zdobył tytuł Rajdowego Mistrza Świata właśnie w barwach zespołu fabrycznego Mitsubishi.

Źródło: autoinfo.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości