Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nie będzie Rovera w Daewoo - FSO?

Data publikacji: Autor: łm

fot. archiwum Wiele wskazuje na to, że z inwestycyjnych planów Rovera na Żeraniu wyjdą przysłowiowe nici.

Wiceminister Jacek Piechota powiedział, że najprawdopodobniej brytyjski Rover nie zainwestuje w Daewoo – FSO. Nazwy koncernów zainteresowanych fabryką na warszawskim Żeraniu poznamy pod koniec maja .

 

fot. archiwum Wg ministra ważna okazała się podpisana pod koniec kwietnia w Seulu umowa na przedłużenie praw do montażu Lanosów i Matizów do końca 2006 r. Od tego momentu można rozmawiać na temat inwestycji w Daewoo – FSO.

 

"Nie ma inwestora, który gotów byłby wejść, kupić fabrykę od Koreańczyków i od Skarbu Państwa i ponieść koszty funkcjonowania w momencie, w którym wygaszona byłaby produkcja tych modeli" - uważa wiceminister. Gdyby nie podpisano umowy, Daewoo utraciłoby prawa do produkcji i sprzedaży w październiku 2004 r.

 

"Tak naprawdę dopiero teraz, od końca kwietnia, jesteśmy przygotowani do tego, aby rozmawiać konkretnie z potencjalnym partnerem Żerania" – stwierdził Piechota. "Dopiero teraz wiemy, co oferujemy do szczegółowych rozmów" - dodał.

 

Projekt inwestycji Rovera zależał od przedłużenia umów na produkcję Lanosa i Matiza.

"Konkretnie z MG Rover moglibyśmy rozmawiać teraz w maju i oczekiwaliśmy takich konkretnych rozmów, które w maju można by było sfinalizować" - powiedział Piechota. Wcześniej jednak Rover rozpoczął negocjacje z Chińczykami.

 

"Rover poinformował nas, że projekt w Chinach jest dla nich priorytetowym, oczekują tam sfinalizowania rozmów, ale proszą, gdyby one nie doszły tam do skutku, aby mogli powrócić do projektu na Żeraniu" - powiedział wiceminister.

 

Piechota nie poinformował kiedy może zostać podpisana umowa z nowym inwestorem. Wiadomo jedynie, że stronie polskiej zależy na czasie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości