Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

„Nie” dla autostrady przez Warszawę

Data publikacji: Autor: (mp)

 Ekolodzy ze Stowarzyszenia Przyjazne Miasto są przeciwni budowie odcinka autostrady A2 biegnącej przez stolicę. Może to doprowadzić do znacznych opóźnień w realizacji projektu.

Ekolodzy ze Stowarzyszenia Przyjazne Miasto są przeciwni budowie odcinka autostrady A2 biegnącego przez stolicę. Może to doprowadzić do znacznych opóźnień w realizacji projektu.

 

Plany budowy drogi, która miałaby prowadzić przez dzielnice:  Włochy, Ursynów i Wawer są zdaniem ekologów nie do przyjęcia. Uważają oni, że wzmożony ruch pojazdów niekorzystnie wpłynie na przyrodę i życie ludzi. Podobne zdanie mają obrońcy środowiska w sprawie budowy mostu Północnego. Ich zdaniem mikrodrgania spod kół ciężarówek obniżą komfort życia tysiącom osób.

 

Inwestorzy, którzy zazwyczaj niewiele robią sobie z podobnych protestów, tym razem muszą wziąć je na poważnie. Stowarzyszeniu Przyjazne Miasto udało się już bowiem zablokować budowę powstających w Warszawie Złotych Tarasów. Prace przy największym kompleksie biurowym stolicy zostały wstrzymane decyzją sądu, który potwierdził sugerowane przez ekologów braki w dokumentacji projektu dotyczące oddziaływania inwestycji na środowisko.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości