Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nie ma na razie kłopotów z częściami do japońskich aut

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Nie ma na razie kłopotów z częściami do japońskich aut Właściciele samochodów japońskich marek, takich jak: Honda, Nissan i Toyota mogą póki co spać spokojnie. Wstrzymanie produkcji w japońskich fabrykach, spowodowane trzęsieniem ziemi, może przyprawić o ból głowy jedynie dealerów nowych aut.

Sprzedaż samochodów prowadzimy bez żadnych problemów, to samo z serwisem – mówi Jarosław Stelmachowicz z opolskiego salonu Hondy. – Żadnych perturbacji związanych z trzęsieniem ziemi w Japonii nie mamy.

Przerwa w produkcji, jaką ogłosiły niedawno zakłady Hondy, Nissana i Toyoty nie powinna przysporzyć żadnych problemów właścicielom samochodów tych marek.

- Wszystko wskazuje na to, że to chwilowe trudności, które mogą w najgorszym razie wpłynąć na sytuację dealerów nowych samochodów – mówi Witold Rogowski, ekspert z ProfiAuto ogólnopolskiej sieci hurtowni, sklepów i warsztatów samochodowych. - Jednak nawet oni korzystają z magazynów, w których znajdują się części produkowane w Europie, a nawet jeśli są to części sprowadzane z Japonii, to ich zapas na Starym Kontynencie jest na tyle duży, że nie powinien spowodować przerw np. w obsłudze serwisów gwarancyjnych nowych aut.

Z chwilowego zastoju mogą skorzystać natomiast producenci tzw. zamienników. Najwięcej tego typu zakładów znajduje się w Tajwanie, Indiach, czy Chinach.

Sytuacja w Japonii może jednak przyprawić o ból głowy dealerów nowych aut, z innego powodu. – Będą oni musieli cierpliwie poczekać na dostawy samochodów. Zanim rozładuje się korek spowodowany kolejką oczekujących na zakup może minąć jakiś czas – mówi Witold Rogowski.

Nie ma na razie kłopotów z częściami do japońskich aut
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nie ma na razie kłopotów z częściami do japońskich aut

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości