Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nie możesz odpalić samochodu? Wystarczy zadzwonić do Straży Miejskiej

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Straż Miejska rusza na pomoc kierowcom. W okresie zimy i wyjątkowo niskich temperatur każdy może zadzwonić do funkcjonariusza z prośba o przyjazd i odpalenie za pomocą kabli samochodu z rozładowanym akumulatorem.

Fot. TVN Turbo/x-newsW ostatnich dniach, gdy termometry wskazywały nawet -10ºC, komendy przyjmowały nawet po 40-60 zgłoszeń dziennie.

- Najczęściej zgłaszają się mieszkańcy osiedli. Przeważnie nie odpalają auta, które przez dłuższy czas nie były uruchamiane - komentuje Alicja Kryczka ze Straży Miejskiej w Opolu.

Zobacz także: Autostrady w Polsce. Będzie nowy system poboru opłat?

Trzeba pamiętać, że kiedy prognozy zapowiadają spadki temperatury, w miarę możliwości warto parkować auto w ten sposób, aby, w razie problemów z jego odpaleniem, był łatwy dostęp do akumulatora. W tym okresie najlepiej jest parkować samochód tyłem, aby w przypadku konieczności odpalenia go poprzez podłączenie do innego samochodu był łatwy dostęp pod maskę naszego pojazdu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • abel (gość)

  w takich wypadkach wolę korzystać z dobrodziejstw, które oferuje mój serwis. jeżeli macie forda, koniecznie zapoznajcie się z opcją one call: mam zapewnioną pomoc w każdej sytuacji - poczynając od pomocy w przypadku wyładowania akumulatora, zatrzaśniętych kluczyków czy naprawy pojazdu w trasie.

 • Grzegorz (gość)

  Bzdura!!! Jestem mieszkańcem Warszawskiego Targówka, telefonowalem w dniu dzisiejszym po wyjątkowo mroźnej nocy - niestety ZERO WSPARCIA! Dyżurny kontaktował się z placówka w mojej okolicy a następnie otrzymałem informację iż staż miejska nie organizuje takiej akcji

 • maggie (gość)

  BZDURA ! Podobnie na Mokotowie. Wykonałam telefon do straży miejskiej dziś rano i Pani miłym głosem poinformowała mnie, że nie wie skąd mam takie informacje ale NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI.

 • Rysio (gość)

  Do Grzegorz (gość) i maggie (gość) Gdybyście przeczytali artykuł ze zrozumieniem, to nie byłoby problemu, bo jest w nim napisane, że akcja dotyczy OPOLA, nie WARSZAWY! Straże gminne/miejskie nie są instytucją scentralizowaną (jak np. Policja) i stanowią odrębne byty instytucjonalne poszczególnych gmin/miast. Choć wszystkie działają na podstawie i w zakresie określonym w ustawie o strażach gminnych, to dodatkowe działania na rzecz mieszkańców zależą od sił i środków jakimi dysponują poszczególne straże. W Warszawie strażnicy miejscy nie prowadzą takich działań.

 • Ełczanka (gość)

  Niby w Ełku Straż Miejska też powinna pomóc, ale się nie wykazała. Musiałam zawieźć dziecko do lekarza, samochód nie odpalił, a Straż poinformowała, że im samochód nawalił. Szkoda, że nie mają więcej samochodów....

 • Petrol (gość)

  Najważniejsze to nie dopuścić do takiej sytuacji. Przez cały rok trzeba dbać o akumulator to zimą odpłaci nam się z nawiązką. Oczywiście istotną sprawą jest jakość sprzętu jaki posiadamy. Tutaj z całą odpowiedzialnością stawiam na polski produkt. Od 5 lat mam Jenoxa i nie mam im nic do zarzucenia. Ktoś również ma takie doświadczenia?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości