Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nie musisz, nie jedź

Data publikacji: Autor: rtk, Gazeta Krakowska

Fot. Kamil Jóźwiak Od jutra czeka nas szał wakacyjnych powrotów. Ciasno będzie na drogach w całym kraju. Do tego dochodzą utrudnienia, wynikające z prowadzonych remontów, a jaki jest stan dróg, które na naprawę się jeszcze nie doczekały, każdy widzi.

Fot. Kamil Jó¼wiak
W sobotę policja drogowa przeprowadzi specjalną akcję pod kryptonimem „Bezpieczne powroty". Szczególną uwagę zwracać będzie na pojazdy przekraczające dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym. Od czasu nowelizacji kodeksu drogowego, w godzinach od 5 do 23 obowiązuje tam ograniczenie do 50 km. W miejscowościach, przez które przebiegają drogi tranzytowe, prócz patroli i radiowozów znajdą się też fotoradary, rejestrujące nawet nieznaczne przekroczenie prędkości.


Pod szczególnym nadzorem policji i Inspekcji Transportu Drogowego znajdą się autokary przewożące dzieci i młodzież. Zostaną zorganizowane specjalne punkty kontrolne, gdzie weryfikacji poddawany będzie stan pojazdów, warunki przewozu i stan przygotowania kierowców do pracy.


W czasie weekendu na drogach obowiązują ograniczenia ruchu pojazdów i zespołów o masie całkowitej przekraczającej 12 ton - w piątek od godz. 18 do 22, w sobotę od 7 do 14 a w niedzielę od 7 do 22. Ograniczenia nie dotyczą autobusów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości