Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Nie najlepszy start Polaka

Data publikacji: Autor: (mp)

W finale wyścigu w klasie World Supersport Paweł Szkopek wystartuje dopiero z 27 miejsca. Stawka liczy 30 zawodników.

W finale wyścigu na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji w klasie World Supersport Paweł Szkopek wystartuje dopiero z 27 miejsca. Stawka liczy 30 zawodników.Fot. Agencja Świderek

 

W drugiej sesji kwalifikacyjnej Polak jeżdżący w barwach czeskiego zespołu K+L Intermoto Czech Republic zanotował czas 1:42.197. Choć jest to wynik lepszy od wczorajszego o ponad sekundę, to 29-letni zawodnik na pewno nie może być w pełni zadowolony z przebiegu dzisiejszego dnia.

- Największy problem to prawa ręka. Ten tor „kręci się” w lewo, więc większość zakrętów także jest lewych, co bardzo obciąża mój bark i miejscami ciężko się jedzie. Zwłaszcza hamowania z dużych prędkości są uciążliwe. Mimo wszystko nie tracę dobrego nastawienia. Jutro będę już miał swój pierwszy motocykl i nie odpuszczę. Pojadę na maksimum swoich umiejętności – powiedział Paweł Szkopek.

 

W dzisiejszym wyścigu w klasie Superstock 600 wystartuje również 19-letni brat Pawła – Marek Szkopek. Reprezentujący barwy polskiego zespołu Grandys Junior Racing zawodnik uzyskał podczas sesji kwalifikacyjnej 26. czas.

 

Źródło: Szkopek Racing www.szkopek.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości