Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Nie psuje się?

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Porsche Kierowcy mawiają, że samochód, który się nie psuje, to dobry samochód. Biorąc pod uwagę ten czynnik, Porsche Boxster może uchodzić za najlepsze auto.

 Fot. Porsche

Boxster został zwycięzcą TÜV Auto-Report 2005 w grupie pojazdów 2-3 letnich. W pojeździe znaleziono najmniejszą ilość istotnych usterek. Ich współczynnik oszacowano na 2,6 proc. Inżynierowie z TÜV nazwali z tego powodu Porsche „usterkowym minimalistą”. Na drugim i trzecim miejscu w Fot. Porsche kategorii aut 2-3 letnich znalazły się Mazda Demio (współczynnik usterek 2,8 proc.) i Audi A4 (współczynnik usterek 3,2 proc.).

 

Dane przedstawione w TÜV Auto-Report zebrane zostały podczas 7,65 milionów głównych przeglądów samochodów zarejestrowanych w Niemczech. Przeprowadzili je w 2004 r. inżynierowie stowarzyszenia nadzoru technicznego TÜV. W trakcie badań ocenie poddawano: odporność na korozję, stan przedniego i tylnego zawieszenia oraz układu kierowniczego, instalacji elektrycznej, poprawność działania hamulców i trwałość układu wydechowego. Raport dzieli auta w zależności od wieku. Miejsce zajmowane przez pojazd w rankingu zależy od ilości istotnych usterek określonej w procentach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości