Wszystko
o samochodach

Przepisy / Ubezpieczenia

Nie tylko inkaso

Data publikacji: Autor: MTR

Fot. Wojtek Wilczyński: Wypadek to jedna z najmniej przyjemnych dla kierowcy sytuacji. Sytuacje pogarsza czasami fakt, że chcąc zgłosić szkodę właściciel auta musi często szukać siedziby działającego w strukturach ubezpieczyciela likwidatora. W większości firm ubezpieczeniowych rola agenta ogranicza się do przyjmowania składki. Powoli zaczyna się to zmieniać.

W większości firm ubezpieczeniowych rola agenta ogranicza się do przyjmowania składki. Jeżeli natomiast przyjdzie nam zgłosić szkodę musimy poszukać działającego w strukturach ubezpieczyciela likwidatora, którego siedziba bywa niekiedy znacznie oddalona od naszego miejsca zamieszkania.

 

Ten schemat, zgodnie z którym agent jest od przyjmowania pieniędzy i mamienia klienta złotymi górami, a potem odsyłania do kolegi przełamuje WARTA. Już od dziś ponad 250 agentów firmy Fot. Wojtek Wilczyński: Wypadek to jedna z najmniej przyjemnych dla kierowcy sytuacji. Sytuacje pogarsza czasami fakt, że chcąc zgłosić szkodę właściciel auta musi często szukać siedziby działającego w strukturach ubezpieczyciela likwidatora. zajmuje się również likwidacją szkód, co oznacza nie tylko oszczędność czasu ubezpieczonego i uproszczenie całej procedury, ale także możliwość bezpośredniej weryfikacji deklaracji składanych przez tę sama osobę w trakcie popisywania umowy.

 

Agent może przyjechać do domu klienta w dogodnym dla niego terminie, a także pomóc mu w wypełnianiu formularzy zgłoszenia szkody i kompletowaniu niezbędnej dokumentacji. Silna konkurencja na rynku ubezpieczeniowym sprawia, że towarzystwa asekuracyjne zaczynają zabiegać o klienta, walcząc o niego poprzez obniżanie cen składek i podniesienie jakości obsługi. 

 

WARTA, której oferta cenowa nie należy niestety do najniższych, najwyraźniej postawiła na ten drugi element.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • Komentarz usunięty.
  • Rafi (gość)

    Nie nalezy do najtańszych , ale za to nalezy do jagorzej pąłcącuch przy likwidacji szkody. Na prawdę tzreba mieć niezłe szczęście w poszukiwaniu części aby kwota wypłaconego odszkodowania pokryła chociaż w 80 % koszty

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości