Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nie tylko Poznań

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. VW: W działającej w Antoninku fabryce pracuje prawie 6 tys. osób.

Volkswagen Poznań planuje rozbudowę zakładów produkujących samochody. Powstać ma nowa hala, w której wytwarzane będą pojazdy specjalne. Możliwe jednak, że wybudowana zostanie ona poza Poznaniem.

 

Poznańska fabryka VW produkuje modele Transporter i – jako jedyna w Europie – Caddy. Na specjalne zamówienia auta te są przystosowywane m.in. dla potrzeb straży pożarnej i policji.  Większość z nich trafia na eksport. W zeszłym roku VW Poznań rozpoczął m.in. realizację Fot. VW: W dzia³aj±cej w Antoninku fabryce pracuje prawie 6 tys. osób. zlecenia niemieckiej poczty na 4500 egzemplarzy modelu Caddy. Rosnący popyt spowodował, że firma zamierza zwiększyć ilość przygotowywanych pojazdów specjalnych. Wymaga to uruchomienia dodatkowych linii montażowych i wybudowania nowej hali. Prawdopodobnie nie zostanie ona jednak zlokalizowana na terenie Poznania.

- Obecna umowa dzierżawy obiektu przy ul. św. Michała w Poznaniu jest ważna do końca 2006 r. Oznacza to konieczność znalezienia przez Volkswagena Poznań nowego miejsca na inwestycję. Lokalizacja w Poznaniu-Antoniku (główna siedziba firmy – przyp. red.) nie jest możliwa. Nie ma planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów wokół fabryki i firma nie może się rozwijać. Volkswagen szuka więc innego miejsca na halę. Mozliwe, że powstanie ona poza Poznaniem – mówi Marcin Baszyński, rzecznik VW Poznań.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości