Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nie uciekniesz przed opłatą

Data publikacji: Autor: (mp)

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) w Warszawie szuka sposobów na walkę z nieuczciwymi kierowcami nie płacącymi za postój w wyznaczonych strefach. Jednym z pomysłów jest…kontrolowanie odjeżdżających z miejsca parkingowego pojazdów.

 

ZDM wystąpił do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z prośbą o zinterpretowanie przepisu zezwalającego kontrolerom ZDM-u na „prowadzenie pomiarów ruchu drogowego”. Istnieje szansa, że rozstrzygnięcie resortu w tej sprawie pozwoli kontrolerom na zatrzymywanie kierowców odjeżdżających z miejsca parkingowego. Nie unikną oni w ten sposób sprawdzenia biletu parkingowego.

- Pracownicy ZDM-u dokonują kontroli stref płatnego parkowania od ponad roku. Warunkiem umożliwiającym zatrzymywanie prowadzących samochody w celu skontrolowania faktu wniesienia opłaty za postój było wyposażenie pracowników ZDM-u w specjalne stroje i „lizaki”. Warunek ten został spełniony. Czekamy teraz na decyzję ministerstwa – mówi Urszula Nelken, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

 

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA pracownicy ZDM-u mogą również kontrolować kierujących pojazdami w związku z uszkadzaniem lub niszczeniem przez pojazd drogi, jej zanieczyszczaniem i zaśmiecaniem oraz poruszaniem się pojazdem przekraczającym dopuszczalną masę lub nacisk osi.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości