Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nie wszyscy kierowcy przestrzegają tego przepisu. Mogą stracić prawo jazdy (video)

Data publikacji: Autor: (mm) KWP Lublin/x-news

Fot. KWP Lublin/x-news Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Niestety nadal nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy.

Na drodze krajowej K2 w miejscowości Żabce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 43-letnią  mieszkankę gminy Zbuczyn. Kobieta kierowała osobowym Oplem, z prędkością 133 km/h. Dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość przekroczyła tym samym, aż o 83 km/h.  Poczynania kierującej uwiecznił policyjny videorejestrator.  

Redakcja poleca:

Kiedy policjant zatrzyma dowód rejestracyjny?
Najpopularniejsze auta ostatniej dekady
Kontrole kierowców bez zatrzymywania pojazdów. Od kiedy?

Kobieta w rozmowie z kontrolującymi ją funkcjonariuszami, swoje zachowanie tłumaczyła faktem, iż spieszyła się do pracy. 43-latka ukarana została mandatem. Otrzymała również punkty karne.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominają, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Polecamy. Co oferuje Kia Picanto?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • kamil (gość)

  ha, byłem świadkiem takiej sytuacji. na szczęście ja jak rok temu robiłem kategorię b to trafiłem na andrzeja dyląga z oes kraków, który prędkości pilnował i jakoś tak mi zostało. owszem, gdzie mozna i wiem, że jest ok, to trochę poleci w górę, ale ogólnie staram się pilnować. o głupi wypadek nie trudno, serio

 • xD ldz (gość)

  Bezsprzecznie jest przejscie dla pieszych , jedna choupa i przystanek pks standardowy obszar dla suszareczki

 • mku (gość)

  Prowadzący radiowóz bez bomb (wtedy też jest zwykłym cywilnym) rozumiem też stracił prawko za to samo wykroczenie?

 • orion (gość)

  Jak to została ukarana mandatem ? W świetle przepisów powinni jej zabrać uprawnienia na okres 3 miesięcy. Przekroczyła prędkość o 83 km/h !

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości