Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37456 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wiadomości / Na drogach

Nie zapłaciłeś za parkowanie? Miasto ma nowy sposób na nałożenie kary (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. ZDM Warszawa Kamera jakości HD to nie jedyne co skrywa w sobie bagażnik na dachu nowego auta należącego do Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. To elektryczny Nissan Leaf, który już patroluje stołeczne ulice.

Ta maszyna będzie służyła kontroli kierowców zarówno w dzień, jak i w nocy. Konkretnie będzie ona sprawdzała, czy uiszczono opłatę za parkowanie w stolicy.

Plastikowy bagażnik zamontowany na dachy auta jest słusznych rozmiarów, gdyż musiało się w nim zmieścić sporo sprzętu. Znajduje się tam m.in. kamera HD, nowoczesny lidar i promień podczerwony, który pozwala robić zdjęcia wieczorem.

Zobacz także: Mandat za brudne tablice rejestracyjne

Kierowca ma tylko jechać. Resztę pracy wykonuje technologia. Na koniec dnia dane trafiają do centrali. Jeśli opłaty nie było, właściciel samochodu otrzyma mandat pocztą. Pojazd każdą trasę ma pokonywać dwukrotnie w krótkim odstępie czasu, aby dać szansę na opłacenie postoju.

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie podsumował pierwszy dzień funkcjonowania systemu e-kontroli opłat parkingowych.  Sprawdzono ponad 13 tysięcy pojazdów. – 603 kierowców dostanie opłatę dodatkową. Dziennie ze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego korzysta ok. 140 tys. samochodów. Kara za brak opłaty parkingowej w Warszawie to 50 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • warszawa jeden krok do pisiorlandu (gość)

    Wielka jakość HD, a nagrania złej jakości i mandaty dostają ludzie, których w ogóle nie było w mieście. Niech powiedzą ile stracili na rozprawach sądowy za źle sczytaną rejestrację.

  • Lena (gość)

    Cześć! Nazywam się Lena, mam 27 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/lena92

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Nissan Leaf zdjęcia

Nissan Leaf dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Nissan Leaf opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Nissan Leaf Cena

Części dla marki Nissan

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

431 zł