Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Niebawem część ulicy Sobieskiego zostanie zamknięta dla ruchu

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Niebawem część ulicy Sobieskiego zostanie zamknięta dla ruchu Kierowcy jadący słupską aleją 3 Maja w kierunku centrum są zdziwienie znakami drogowymi na rondzie przy ul. Sobieskiego, który informuje, że nie można skręcać w lewo.

Pan Tadeusz, kierowca ze Słupska, jechał z ulicy Chrobrego aleją 3 Maja w kierunku banku, który mieści się w budynku przy ul. Sobieskiego. Dojeżdżając do Ronda Zesłańców Sybiru zauważył, że strzałka na znaku drogowym informująca, że na rondzie można skręcić w lewo, jest zaklejona.

 – Pomyślałem, że pewnie trwają tam jakieś prace drogowe, więc pojechałem na rondzie prosto, przejechałem pod wiaduktem i wyjechałem na aleję 3 Maja na wysokości urzędu pracy. Zaparkowałem przy sklepie Lidl i poszedłem do banku – opowiada pan Tadeusz.

– Okazało się, że na ulicy Sobieskiego faktycznie trwały jakieś prace drogowe, ale dopiero na wysokości komendy policji. 

 Zdaniem słupszczanina, znak wprowadza kierowców w błąd, ponieważ sugeruje, że nie można się poruszać po ulicy Sobieskiego już od ronda. 
– Być może więcej kierowców nadrobiło drogę, jak ja, inni być może w ogóle zrezygnowali ze skrętu w lewo na tym rondzie. Wydaje mi się, że drogowcy powinni coś zrobić z tą sprawą, bo znaki powinny pomagać kierowcom, a nie wprowadzać zamęt na drodze – twierdzi nasz czytelnik. 

 O sprawie poinformowaliśmy Zarząd Infrastruktury Miejskiej. Jak się dowiedzieliśmy, część ulicy Sobieskiego między al. 3 Maja a ul. Grunwaldzką będzie zamknięta.

 – Faktycznie, jadąc aleją 3 Maja w kierunku centrum, jeszcze można skręcić w lewo w ulicę Sobieskiego, ale już niebawem ta droga będzie wyłączona z ruchu w związku z kolejnym etapem przebudowy ulic w tej części miasta. Ulica Grunwaldzka już jest zamknięta dla ruchu. Mogą tam wjechać wyłącznie mieszkańcy i okoliczni przed­siębiorcy – mówi Marcin Grzybiński, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej.

– Oznakowanie zostało wykonane według zatwierdzonej na czas remontu organizacji ruchu. Poinformuję jednak o tym inżyniera ruchu. 
Marcin Grzybiński prosi kierowców, aby w najbliższym czasie szczególnie uważnie przyglądali się oznakowaniu ulicy Sobieskiego i alei 3 Maja. 

Autor: Daniel Klusek 
Zdjęcie: Łukasz Capar 

Niebawem część ulicy Sobieskiego zostanie zamknięta dla ruchu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Niebawem część ulicy Sobieskiego zostanie zamknięta dla ruchu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości