Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Niebezpieczne lawety

Data publikacji: Autor: Mirek Błach

Fot. Maciej Pobocha: Stan techniczny lawet poruszających się po naszych drogach jest zatrważający. Mówi się o autach sprowadzanych z Niemiec jako o wrakach. Czasami są nimi lawety, na których importujemy samochody.

 

Gdy ruszył lawinowy import używanych aut, nastały dobre czasy dla wypożyczalni lawet. Niestety w pogoni za szybkim zyskiem wiele z nich wynajmuje lawety w opłakanym stanie technicznym. Najczęstsze braki to zły stan opon, haka mocującego i zawieszenia, dające o sobie znać po obciążeniu przyczepy oraz niesprawne Fot. Maciej Pobocha: Stan techniczny lawet poruszaj±cych siê po naszych drogach jest zatrwa¿aj±cy. oświetlenie.

 

Sprawdź lawetę przed wyjazdem

 

Większość z tych defektów można łatwo wykryć, tymczasem mało kto zwraca należytą uwagę na stan techniczny wypożyczanej lawety. Przykładem jest importer, który niedawno zabrał mnie w trasę do Niemiec. Transakcji wynajmu lawety dokonano w nocy i dopiero rankiem okazało się, że opony prawie nie mają bieżnika, co wymusiło znaczne ograniczenie prędkości jazdy. Problemy na tym się jednak nie skończyły. Dziwny rumor podczas nocnej jazdy był sygnałem zgubienia jednego z najazdów do ładowania aut na lawetę. W drodze do Polski na jezdnię wypadł drugi najazd, gdyż z powodu nadmiernych drgań urwały się śruby mocujące.

 

Przed wyruszeniem w drogę warto sprawdzić stan techniczny wypożyczanej lawety.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości