Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Felietony

Niech żyje styl. Felieton Ryszarda Perczaka

Data publikacji: Autor: Ryszard M. Perczak

Fot. archiwum Wydarzenie o którym dziś piszę dotyczyć będzie wąskiej grupy kierowców, tych którzy nie dość, że gustują w tego typu autach to jeszcze mają odpowiednio grube portfele. Zapowiada się jednak bardzo interesująco a chodzi o to, że najpóźniej w połowie roku będziemy świadkami premiery ciekawego samochodu.

Fot. archiwumChodzi o Fiata 124 Spidera, który co ciekawe, od razu stanie do pojedynku z obecną już na rynku nową Mazdą MX-5. Oba auta są podobne (powstały wspólnymi włosko-japońskimi siłami), choć jednocześnie bardzo od siebie różne, a najbardziej z wyglądu.

Red. Maciej Pertyński, który już widział Spidera gdzieś w USA, gdy o nim mówi zmienia barwę głosu, poci się i zaczyna się ślinić. Jego zachowanie jest o tyle znaczące, że widział już niejedno i niełatwo go jeszcze czymkolwiek zadziwić.

Wszystko więc wskazuje na to, że po chudym okresie włoska marka ma wreszcie wóz, na który już warto odkładać pieniądze. Wprawdzie, jak już wspomniałem Fiat 124 Spider nie do końca jest fiatowski, właściwie poza wyglądem, ma z tą marką bardzo niewiele wspólnego, ale czy ma to jakieś znaczenie?

Zobacz także: Problemy z amortyzacją przy odszkodowaniu z OC

Włosi mając gotowe wnętrze tzn. całe wnętrzności samochodu ze swej strony coś tam zmienili po swojemu, ale dołożyli do niego to co mają najlepsze, mianowicie styl. Niepowtarzalny i niepodrabialny. Opakowali konstrukcję Mazdy w najładniejsze szaty, jakie można sobie wyobrazić. I tu dochodzę do sedna. Otóż fani roadsterów będą rozdarci, bo bliźniacza Mazda MX-5 jeśli chodzi o wygląd także nie wypadła sroce spod ogona.

Fot. archiwumPomysł na to, aby ręka w rękę budować samochody i w ten sposób oszczędzać pieniądze nie jest wcale nowym wymysłem Mazdy i Fiata. Dziś, kiedy połowa podzespołów w każdym typowym modelu jest taka sama, najbardziej istotny jest właśnie wygląd, a tego w najlepszym wydaniu nowy roadster z Turynu, a właściwie z Hiroszimy ma aż nadto.

MX-5 to kwintesencja obowiązującego teraz w Maździe kierunku nazywanego Kodo. Spider jest za to wielkim powrotem do pięknych, fiatowskich linii sprzed lat, gdy nie trzeba było jeszcze patrzeć na znaczek firmowy żeby rozpoznać, że to Fiat.

Do premiery Fiata 124 Spider zostało jeszcze kilka miesięcy. Jest zatem nieco czasu na zastanowienie się. A może szalę decyzji przeważy cena?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Fiat zdjęcia

Fiat dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Fiat opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Fiat Cena

Części dla marki Fiat

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

806 zł